Sarkaç Çakraları Uyumlamak İçin Nasıl Kullanılır?

Sosyal medyada paylaş

Aurik alandaki blokları temizlemek sarkaç ile basit bir işlemdir;
Bu derin sistem, kişinin zihnini içsel sezgiye ve bilgeliğe açar ve birçok önemli entelektüel, duygusal, fiziksel ve ruhsal sorunu ele alır.

Sarkaçlar tüm şekil ve boyutlarda gelir. Bunlar, enerji alanımızı tespit etmemize yardımcı olan oldukça basit araçlardır. İnce titreşimlere ayarlıdırlar ve iyi bir çakra sarkacı bedenlerimizi temizlememize, dengelememize ve iyileştirmemize yardımcı olabilir.

Sarkaç nedir?

Sarkaç, sabit bir noktadan sarkan bir ağırlıktır. Çekildiğinde ve bırakıldığında, yerçekimi ve atalet kuvvetleri hareket yaratır. Ancak ağırlığa herhangi bir kuvvet uygulanmadığında doğal olarak bir şeyler olmaya başlar; enerji, bilinçaltının biraz yardımıyla ağırlığı hareket ettirir. Sarkaçlar büyülü hissettirir, çünkü tamamen hareketsiz tutulduğunda bile, etrafımızdaki görünmez enerjiyi algılamak için hareket etmeye başlarlar.

Çakra sistemi, fiziksel bedenlerimizi canlandıran nazik süptil enerji alanıdır;
Bunlar uyumsuz olduğunda, çeşitli yönlere çekilebilir ve en doğal esenlik halimizden uzaklaşabiliriz.

7 çakra merkezinin 7 bilinç boyutunun üzerine yerleştirildiğinde (en çok kullanılan 7 ana merkez), sarkaç hareket edecek ve bize çakranın yaydığı enerjinin hem yönünü hem de boyutunu gösterecektir. Enerji seviyesi dengeyi, dengesizliği veya enerji bloklarını ortaya çıkaracaktır.

Sarkaç ile çakra dengeleme, enerjimizi, ruhumuzu ve fiziksel bedenimizi daha iyi korumamıza yardımcı olacak bir teşhis aracıdır.

Sarkacınızı Seçin

Sarkaç seçmek çok kişisel bir iştir. Kendinize bir tanesine çekilme şansı verin. Dikkatinizi çeken veya dikkatinizi çeken biri var mı? İlk başta dokunmayın, sadece gözlemleyin. Şekillere ve renklere bakın. Bazıları ahşap, metal veya kristallerden yapılmıştır. Kristallerin benim için en iyi sonucu verdiğini düşünüyorum, ancak seçim yalnızca sizin ve yalnızca sizindir. Hangisine çekiliyorsun? Birini seçtiğinizde, enerjisini hissetmek için onu tutun. Herhangi bir şey yapmadan önce sarkaçtan gelen mesaj nedir?

İpi baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında tutun. Kolunuzu uzatın, böylece sarkaç bu ilk karşılaşma için kalbinizin seviyesinde dursun. Sarkaç tutarken, size yardım etmeye istekli olup olmadığını sorun. Araçla psişik olarak bağlantı kurmak için biraz zaman ayırmak yalnızca görgü kuralları değil, aynı zamanda verimli bir çalışma ilişkisi için zemin hazırlar. 

Ruhunuzda bir yükselme hissediyorsanız, net bir evet verilmiştir. Herhangi bir çekme veya direnç hissederseniz, lütfen ilerleyin ve başka bir tane seçin.

Bir sarkaçla bağlantı kurduktan sonra, zihninizi boşaltın ve onu kalbinizin seviyesinde sabit tutun;
Size “evet” inizi göstermesini isteyin ve sonra durmasını bekleyin.
Size “hayır”ınızı göstermesini isteyin. Her zaman sarkacın kendi kendine hareket etmeyi bırakmasını isteriz, çünkü bu, ortaya çıkarmak zorunda olduğu her şeyi paylaştığını gösterir.

Yanıt veren bir sarkaç bulduğunuzda, bu sarkacın sizinle devam eden bir ortaklıkta çalışmak isteyip istemediğini de sorabilirsiniz. Bu, satın almadan önce bilgeliğini onurlandırmak ve saygıyı geliştirmek için son bir adım olacaktır.

Evet ve Hayır Yönünü Keşfedin

Kullandığım sarkaç ne olursa olsun evet ve hayırlarım aynı olma eğilimindedir. Benimki yan yana ve öne arkaya hareket ederken, diğerleri enerjinin daireler halinde veya çapraz olarak hareket ettiğini görebilir. Bu, bir güven ilişkisi yaratmada ortaklığın işi olacaktır. Sarkaçınız evet ve hayırı “ayarladığında” zamanla değişmemelidir. Yönlerdeki bir değişiklik, kendi alanınızda daha derin bir blok olduğunu gösterebilir.

Sarkaç Nasıl Temizlenir

Bu kutsal bir araç olduğundan, lütfen sarkacınızı çalıştırmadan önce temizleyin. Yastığınızın altında, güneşi ve ayı emmesi için bir pencere pervazında veya dışarıda, toprağın içinde tutmayı tercih edebilirsiniz. Kristalleri temizleyeceğiniz gibi , temiz bir çalışma alanı sağladığından emin olmak için çakra sarkacınızı da temizleyin.

Sarkacınızla Cevapları Nasıl Bulursunuz?

Sadece danışanlar için kullandığınız taş sarkacınız olabilir, diğerleri ise tamamen kişisel işleriniz olabilir.

Sarkaçlar bizim düşüncelerimizden etkilenecektir, bu nedenle, bu aracın tarafsız tepkisine güvenebilmeniz için, bağlanma olmadan önce açık bir alanda olmanız zorunludur. Sarkaç, onu kullanan kişinin bir uzantısı olarak, hem bilinçli hem de bilinçsiz olarak etkilenerek yanıtları doğru ve yanlış hale getirebilir. Ne kadar hafif olursa olsun, hüsnü kuruntu veya önyargılı bir sonuç büyütülebilir ve bu durumda sarkacın kullanımı etkisiz hale gelebilir.

Sarkacınıza ve soru sorarken zihninizi temizleme yeteneğine güvenin;

Zihniniz yanıtlar üzerinde yoğun bir şekilde oynayabilir, bu nedenle soru sorarken tarafsız olmalısınız ve kendi enerji alanınızı yükselten sorular sormadığınızdan emin olun.

Bu yüzden lütfen sarkacınızın sizin için yaşam seçimleri yapmasına izin vermeyin. Bilişin bir yolunu sunsa da, nihai kararları yönlendirmesi gereken kendi kalbiniz ve içindeki gerçektir.

Çakraları Dengelemek İçin Sarkaç Nasıl Kullanılır?

Şifa çalışmanıza başlamaya hazır olduğunuzda, sarkaçlar çakraları dengelemede mükemmeldir.

Sarkacı çakra merkezinin üzerine yerleştirin (örneğin 3. göz alnın ortasının üzerinde, 2. çakra vücudun merkezinde göbeğin hemen altında olacaktır). Bu enerji çarkının hareket ettiği yönü ve boyutunu size göstermek için sarkacın kendi kendine hareket etmeye başlamasını bekleyin. Kökten veya taçtan başlayın ve birer birer, ilk başta bilgi toplayarak her çakrada yolunuzu açın.

İdeal olarak, her çakranın yönünün ve boyutunun aynı olduğunu fark etmelisiniz. Sarkacın düzensiz sallanması, birisinin nerede dengesiz olduğunu size gösterecektir. Herhangi bir hareket algılanmazsa, enerji alanında bir blokaj vardır ve ele alınması gerekecektir. Tüm alanları kontrol ettikten sonra geri dönün ve her birini uyum sağlamaya davet edin.

Uyum, evrenin doğal frekansıdır ve nazikçe restore edilmesi gerekir;

Hiçbir şey yapmıyorsunuz, sadece vücudun bilgeliğinden kendini düzeltmesini istiyorsunuz. Başka bir kişi üzerinde çalışıyorsanız, her merkezin renkleri ve işlevleri hakkında onlarla konuşurken bu uyumu davet etmelerini isteyebilirsiniz.

Çakra sarkacı bir teşhis aracıdır;
ancak iyileşme, vücuttan kendisini yeniden hizaya getirmesini isteyerek gerçekleşecektir. Tüm kıvrımları ele aldığınızda, geri dönün ve çakraların hepsinin aynı yönde hareket ettiğinden ve yaklaşık olarak aynı boyutta olduğundan emin olun.

Zaman zaman hatırlayacağımız kadar bilgeyiz ve bizi daha iyi hale getirmek için araçlara ve diğerlerine güveniyoruz. Çakra dengelemesi ve uyumlanması için sarkacın güzelliği, bu kadar erişilebilir olmasıdır. Kolay bir öz bakım aracıdır ve az yatırım ve minimum çaba gerektirir.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın