Pandül (Sarkaç Kullanımı) Sarkaç Eğitimi

Sosyal medyada paylaş

Sarkaç’ın hareketi son derece önemlidir. Bizi etkileyen temel bir mekanik doğa yasasını gösteriyor, ama biz bunun farkında değiliz.

Doğada her şeyin bir gelgiti, yükselişi ve düşüşü, artışı ve azalması vardır. Her şey bu yasaya göre ileri geri hareket eder. Her şey salınım yapar, zamanın dalgalanmalarına tabidir ve evriliyor veya dönüşüyor.

Sarkaç zihnimizi ikiliğin uç noktalarına götürür: iyiye karşı kötü, evete karşı hayır, siyaha karşı beyaz, muhafazakarlığa karşı liberal. Bu arada, özünde her iki taraf da aynıdır: insanların görüşleri.

Kendi hayatımız sarkacın sallanmasından başka bir şey değildir: doğarız, hayatı kısa bir süre yaşarız, sonra ölürüz. Hatırlamadığımız şey, ölümün doğuma açılan bir kapıdan, sarkacın bir başka salınımından başka bir şey olmadığıdır.

Sarkaç Kursu

Her kısa varoluş sırasında, sarkaç günlerimizi ve gecelerimizi ve hayatımızın iniş ve çıkışlarını belirler. Başarılar ve başarısızlıklar, mutluluk ve umutsuzluk arasında gidip geliriz.

Şu anda bile zihnimiz bir uçtan diğerine sallanıyor: kabul etmek ya da reddetmek, onaylamak ya da onaylamamak, sevmek ya da sevmemek.

Sarkaçın bir ucunda zevk, diğerinde acı vardır.

Tüm duygularımız, düşüncelerimiz, özlemlerimiz ve arzularımız sarkaç yasasına göre salınır.

Bugün sevgiliyiz. Yarın sevgili düşmanımız olur. Dün umutla dolduk. Bugün çaresiziz, depresyondayız. Bugün evet, yarın hayır. Tutarsızız, tahmin edilemeziz, her zaman dalgalanırız.

Sarkaç Yasası

Sarkaç yasası yüzde yüz mekaniktir. Makinelerle ilgilidir.Özgür irademiz ve kontrolümüz olduğunu sanıyoruz ama aslında sadece mekanik olarak tepki veriyoruz. Biraz rahatsızlık veya sıkıntı, öfkelenmemize neden olur ve sonra öfkemizi herkese yayarız.

Doğrusu, kendimizden sorumlu değiliz. Hafif bir esinti davranışlarımızı değiştirebilir. Çelişkili görüşler, fikirler, duygular ve alışkanlıklar arasında gidip geliriz… ve çelişkilerimizi görmeyi reddederiz. Ancak, diğerlerinde açıkça çelişkiler görüyoruz.

Sarkaç nedeniyle, manipüle etmek kolaydır. İstediklerini elde etmek için insanlar gururumuzu, korkumuzu, şehvet, ve kıskançlık. Bizi mutlu etmek istediklerini alırsa, bizi övüyorlar. Bizi kızdırmak istediklerini elde ederse, bizi gücendirirler. Bizi tekrar mutlu etmek için tatlı sözler söylüyorlar. Biz başkalarının melodiler çaldığı enstrümanlarız. Biz makineleriz.

Hayatlarımızı sarkacın bir tarafını kovalayarak geçiriyoruz ve kasıtlı olarak tersinden kaçınıyor veya görmezden geliyoruz. Zevk, heyecan ya da zenginlik peşinde koşarız ama bunların zıtlarından korkarak kaçınırız. Herhangi bir durumun tam gerçekliğini bilerek görmezden gelerek, riski ölçemez ve karşı tarafa kaçınılmaz salınımın enerjisini arttırırız. Zevk bağımlısı olan herkesin hayatında bunu gözlemleyebilirsiniz: Onlar kaçınılmaz olarak acıya kapılırlar.

Sarkaç Soruları

Sürekli heyecan arayanlar, alevlere çekilen güveler gibidir: asla doymazlar, kısa sürede yok olurlar.

Sarkaçın köleleri her zaman bir uçtan diğerine atılır. İkilik tarafından kör olduğumuz sürece gerçek barış ve mutluluk asla bulunamaz.

Neyse ki, mekaniklikten kaçmanın bir yolu var. Makine olmayı bırak. Hayattaki şeyleri gerçekte oldukları gibi görmeyi öğrenmeliyiz. Algımızı genişletmemiz gerekiyor.

Herhangi bir yüzey, karşıt bir yüzeyin varlığını gösterir. Olumlu olaylar olduğunda mutlulukla, olumsuz olaylar olduğunda da üzüntüyle özdeşleşme hatasına düşeriz, çünkü bunların aynı şeyin iki yüzü olduğunu göremiyoruz.

Mekanik hayatta her şey sarkaç üzerinde sallanıyor. Bu anda acı varsa, bundan sonra mutluluk geliyor demektir. Acı anında sarkaç yasasının farkına varırsak, kimliğimiz belirlenmez, hazırlıklı oluruz. Böylece mutluluk geldiğinde şaşırmayacağız veya özdeşleşmeyeceğiz.

Sarkaç Eğitimi Nedir?

Her şeyin iki yüzünü görmek istiyorsak, sarkacın üzerinde değil, bir daire içinde yaşamak gerekir;
Etrafınızda bir daire hayal edin. Bu dairenin etrafından tüm karşıt çiftler geçer. Bu çemberin etrafında çok ilginç bir geçit töreni görebiliriz. Büyük mutlulukların ardından büyük üzüntüler gelir. Büyük zevklerin ardından büyük acılar gelir.

Herkesin güldüğü anlar vardır; kişi bunu gördüğünde, ıstırabın geleceğinden emin olabilir. Bu kesin, çünkü hayatta her şey ikilidir. Gülmeden sonra antitezi, acı ve ağlama gelir.

Her şeyin iki yüzü vardır: olumlu ve olumsuz. Mekanik hayatta her şey çifttir;
Her şeyi, her durumu, iki yüzü ile bütüncül bir şekilde görmeye alışınca, birçok hayal kırıklığı, hayal kırıklığı ve aldatmacadan kaçınılır.

Bir arkadaşınız olduğunda, arkadaşınızın mükemmel olmadığını ve her an düşmanınız olabileceğini anlamalısınız. Üstelik bu normaldir. Bu nedenle, o gün ne şaşıracaksınız, ne de hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Aşık olduğunuzda, sizin veya sevdiğiniz kişinin öleceği veya ilişkinin biteceği günün geleceğini bilmelisiniz.

Bu karamsar değil: gerçektir. Gerçeklerin farkında olmak sizi daha iyi bir arkadaş, daha iyi bir eş, değişimden etkilenmeyen, zorluklar karşısında sakin, fırtınaların ortasında huzurlu yapar.

Kişi dairenin merkezinde yaşadığında, sarkacın mekanik oyununa katılmaz. Üzüntü ve mutluluk, zafer ve başarısızlık, zevk ve acı alternatiflerine maruz kalmaz… Merkezlenir, her koşulda eşit, güvenilir, kararlı olur.

Sarkaç Eğitimi

Çemberin içinden baktığınız zaman, tüm tarafları eşit olarak görürsünüz. Zihniniz, dar bir görüşe bağlı kalmak ve bunlarla sınırlı olmak yerine, olayları yeni şekillerde görmeye açılır. Bu, başkalarıyla çatışmayı azaltır ve bilgeliğinizi istikrarlı bir şekilde artırır.

Sarkacın farkında olan, hayatın zevklerini ve acılarını yaşamaya devam eder, ancak bunlarla özdeşleşmez;
Hayatın aşırı ıstırapları azalır ve kişi içsel dinginlik ve bunalmadan veya kafası karışmadan akıllıca hareket etme yeteneği kazanır.

Genellikle sarkacın farkında olmayız. Bu, olumlu ve olumsuz iki uç noktanın bir cehalet atmosferinde sallandığı anlamına gelir. Farkında olduğumuzda, iki uç üçüncü bir güç tarafından dengelenir. Bu ünlü TAO, orta yol, bilgelerin evreni hareket ettirmek için kullandığı kaldıraç veya denge noktasıdır.

Sarkaç Görüşleri

Her şeyin olumlu ve olumsuz iki yüzünü görmeyi ve ikisiyle de özdeşleşmemeyi öğrenin, çünkü ikisi de yanıltıcıdır. Bu farkındalık üçüncü güçtür ve karşıtları dengeler. Zihninizi bu şekilde dengeler ve mekanik yaşamın sığ dalgalanmalarının üzerine çıkarsınız; bağımsız, farkında ve sınırlı görüşlerle sınırlandırılmadan harekete geçmeye hazır.

Hayatta her şey geçer. Mekanik doğada hiçbir şey kalıcı değildir. Kalıcı olan, ebedi olan, dualite ile özdeşleştiğimiz sürece bulunamaz.

Bizi ilgilendiren, mekanik doğanın ve fiziksel görünüşlerin ötesindedir: gerçeklik, hakikat;
Gerçeklik, fikirlerin ve inançların, düşünce ve duyguların dalgalanmalarında veya gelip giden fiziksel duyumlarda bulunmaz. Gerçeklik ancak keşfedilebilir bilinç sarkaç yasası da dahil olmak üzere her türlü koşullanmadan kurtulmuştur.

Dünya bizim Ecza Dolabımızdır

Zaman çizgilerini değiştiriyor ve her an dönüşüyoruz, bizi çevreleyen enerji ve frekanslardan yararlanmanın ve kendimizi hepimizin güçlü enerji şifacıları olarak tanımanın zamanı geldi. Sarkaç, erişimi çok daha kolay hale getirdi.

Yıllarca süren aile travması, yüksek benliğiniz, kaynağınız veya iç arketiplerinizle bağlantı kurarak ve onlara komuta ederek , enerji veya hafıza sisteminizdeki herhangi bir ihmal veya dengesizlik dakikalar içinde temizlenebilir. Bu veya geçmiş yaşamlardan kaynaklanan sınırlamalar, bloklar, korkular saniyeler içinde sıfıra indirilebilir.

Evrendeki her şeyin bir titreşim frekansı vardır;
sizinkine uymayı ve bollukla, net kendini sabote etmeyle, yarın korkusuyla ve bu zaman çizgisinde ilerlemenizi engelleyen gizli implantlar ve damgalarla uyum sağlamayı bilmek için kendinize adım atın.

Faydalı olmayan enerjiyi faydalı hale dönüştürme yeteneğini öğrendiğinizde;
dünya simya ve sihrin olasılığı ve potansiyeli ile canlanır.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: