Simyada 2 Rakamı – Yin Yang-Rahman Rahim Özellikleri

Sosyal medyada paylaş

Daha önceki yazılarımızda Numeroloji için 1 rakamını incelemiştik. Simyada Sayı İlminde Bir 1 Rakamı yazısını görmek için Tıklayınız…

Varoluşun 1.aşaması tekliği ortaya çıkarmak iken,
2: yaratılışın 2.aşaması. Çünkü 1 ile vahdetten çıktığınızda bir şeyi gerçekleştirmek, dünyayı yaratabilmek için 2 ye ihtiyaç var. Ne o; Rahman ve Rahim. Yin ve yang. Proton ve Nötron.

Yani atomda sadece proton olsaydı elektron olmasaydı atomlar yeni atomlar yaratamazdı. O yüzden varoluşun 1.aşaması tekliği ortaya çıkarmak iken, 2.aşaması 2’liğin kıymetini görmek.

TEK’in içinden ayrılmadan 2’nin kıymetinin farkına varmak. Tek eliniz olsaydı, 2 elinizin yaptığından daha az şey yapabilirdiniz. O yüzden bu 2 el’de bu bedenin bir parçası, yetenekleri ayrı bu arada.

Sağ taraftaki elim rahman tarafımı veren tarafımı temsil ediyor, veren elim sağ elim, sol taraftaki elim alan elim mesela, ancak bu bedenin, tekliğin parçası bu 2 el. Böyle gördüğümüzde varoluşu 2’liğe bölmediğimizde o zaman 2 elimiz ile çok daha fazla şey yapabildiğimizi görüyoruz.

O yüzden bir elin nesi var 2 elin sesi var diyorlar. Dolayısıyla 2’nin bunu anlaması gerekiyor. Yani 2’nin bir arada olduğunu 2’liği ayrım, dualite olarak değil 2’nin yeteneği olarak görün yani rahman ve rahimi ayrı 2 varlık değil, 1 varlığın 2 yeteneği olduğunu görmek 2’nin özelliklerinden bir tanesidir.

2.aşama; Rahman ve Rahim’in yaratıldığı aşamadır.
Teklik vahdetten kesret alemine inerken Rahman ve rahim olarak kendini 2’ye ayırıyor daha sonra o 2’ye bölünüş yeni varoluş kademelerini oluşturmak için sülfür, civa ve tuz kısmını oluşturuyor. Dolayısıyla yaratılışta 2.aşama 2’lik.

2’nin teklik ile çalışması için uyum gerekiyor. 2 daha çok birliktelikler ile yükseliyor.
Bir aradalık, birleşme, diğer insanlar ile bir araya gelme[a1]  ile yükseliyor. Yani 1 ben ise 2 sen demek daha çok, sen ve ben’in birleşimi. O yüzden 2’nin anahtar kelimesi insanlarla iletişim, iş birliği, ilişki.

Dolayısıyla içinde sevgi[a2]  var. 2 geldiğinde sevginin ifade edilmesi geliyor bu sefer. Çünkü sevgi birleştiriyor. 2’nin korkuya düşmemesi gerekiyor, sevgi birleştiriyor, korku ayırıyor. Sevgi çok önemli çünkü ilişkiyi koruyor dış dünyadaki insanlarla veya partnerlerle olan illişkide. (Motivasyon)

2’nin anahtar kelimelerinden biri ahenk uyum.
Bunu en güzel ifade eden şey dans. İkili 2’yi en fazla yükselten şeyler dans[a3] .  Tek dans değil eşli dans. Partnerli bir arada dans etmenin 2’yi çok güçlendirdiğini ve 2’nin yaşam amacını algıladığını görüyoruz. (Motivasyon)

Çünkü mesela tango yaparken aslında eril ve dişil’in çok güzel dansını görüyoruz. Ve tango yapmak için adımlarınızı sayarsanız yuvarlanıp düşebilirsiniz. Ancak kendinizi teslim ederseniz partneriniz ile beraber en yüksek dansını yaparsanız, o zaman adımınızı düşünmüyorsunuz, adımınız kendisini atıyor.

2’yi Ritim yükseltiyor.
Beraber ritim çalmak, birlikte zikir çekmek [a4] gibi. (Motivasyon) Tek başına değil de beraber yapmak bunları.

2’nin en önemli hikmetlerinden 1 tanesi AÇIKFİKİRLİLİK: Bütün fikirlere açıklık.

1 öncü iken 2 daha çok bir aradalık ile takım kurarak gruplar halinde, bir grubun uyum içerisinde çalışmasını sağlayan insanlar. 2’ler mesela 5 kişinin uyum içinde çalışmasını sağlıyor.

2’nin özelliklerinden 1 tanesi BAŞKALARINA DEĞER VERME;
Sevgi, uyum, ahenk ve dostluk 2’lerde ritim ve müzik çok önemli. 2’lerin bu dünyada gerçekleşmeye çalıştıkları 2‘nin dualite olmadığını ifade etmek. 2’liği dualiteyi ortadan kaldırmak.

Kişinin yaşam amacında 2 var ise;
2’yi sadece yetenek olarak değil dünyaya verdiği 1 hediye olarak getirmiştir dolayısıyla yeni dünyada nasıl 1’ler yaradanın vizyonlarını kuranlar olacaksa, 2’lerde dualiteyi ortadan kaldırıp 2’liğin aslında tekin bir araya gelmesinin gücü olduğunu yani bir araya gelmenin gücünü ifade etmek ve “ben benim”, “bu “benim”’i hatırlatmak ana gayeleri.

2’yi en çok güçlendiren çalışma bu benim çalışması;
yani dış dünyada gördüğünüz her şeyin kendiniz olduğunu bilmek. O zaman 2 en yüksek seviyesine çıkıyor. Dualiteyi ortadan kaldırıp teklip bilincini dünyaya getiriyor.

2’ler insanlar ile ilişki kurarak, insanları bir araya getirerek kaynağa ulaşıyorlar. 1’ler vizyon kurarak, 2’ler insanlarla kaynaşarak, birlikte kaynağa ulaşıyorlar.

Dualitenin içinde tekliği yaratmak;
2’lerin hayatında kutuplar sadece isimlerdir. Yani kutuplar dediğim işte pozitif negatif gibi. 2’lerin kutupların (iyi kötü, doğru yanlış, haklı haksız vb gibi) ötesine geçmesi gerekiyor. Bu kavramların ötesine geçtiği zaman 2 en yüksek haline geliyor. İlişkilerinde, iş birliğinde tekliğin üzerinde çalışmasını sağlıyor.

Çok yin: İkilemde kalmak kararsızlık, duygusuzluk (insanları birleştiriyor ancak içinde duygu şevk olmadan görev gibi yapıyor) İlgisizlik,
2’ler insanlar ile bir arada olmayı severken tam tersine utangaç olabiliyorlar. (İnsan içine çıkmak konusunda zorluk yaşayabiliyorlar)

Kendini aşağı görme olabiliyor. 2’lerde çok fazla değersizlik olabiliyor. (Değersizlik hissi üzerinde çalışmaları gerekir-Solar pleksus konusu-Merkez meridyen)

Tam tersi aşırı duygusalda olabiliyor, sürekli negatif duygulara tutunan, sürekli alınan, kırılan insanlar olabiliyor 2’ler.

Kafalarında 2 tane tilki döndüğü için DİKKATSİZ’de olabiliyorlar.

Aşırı yang tarafına geçerse 2’ler: Sahtekarlık olabiliyor. İnsanları bir araya getiriyor ancak güzel bir yola sevk etmiyor. Kaba olabiliyorlar bazen. Yalancı olabiliyorlar.

Kötümser olabiliyorlar. Bunlar tabi dünya bilincinde.

  • 2’ler bu dünyaya 2’yi bir etmek için insanları iş birliği iletişim kurarak
  • 2’lere mesaj: İnsanlar ile bir arada olmaktan keyif alın.
  • İnsanlarla bir arada olduğunuzdaki birlik hissi 2’leri en fazla güçlendiren özellikler.

Kurs Önizlemeleri​

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın