SVADHİSTHANA (SAKRAL) ÇAKRA 2.TEKÂMÜL MERKEZİ

Sosyal medyada paylaş

6 yapraklı lotus

Yönü           : Bedenin ön ve arka tarafına doğru

Elementi      : Su

Gezegen      : Ay

Rengi           : Portakal turuncusu

Yeri             : Sakrum kemiğinin önü, göbek deliğinin altı, cinsel organlar üstünde

Çalıştığı Bez  : Reprodüktif bezler yani cinsel bezler

Organlar       : Rahim, yumurtalıklar, prostat, testisler, böbrekler (suyun biriktirilmesi, depolanması ve atılması), dalak

Rahatsızlıklar : Üriner sistem enfeksiyonları, sistit, prostat sorunları, testislerle ilgili sorunlar, menstüral döngü sorunları, premenstüral sendromlar yani adet öncesi ve sırası sendromları, ağrılı adet, adet görememe, over (yumurtalık) kistleri, endometriyosiz yani rahimdeki kalınlaşmalar, rahim sorunları, miyomlar, cinsel yollarla bulaşan rahatsızlıklar, zührevi hastalıklar, kasık bölgelerinde mantarlar, egzamalar, huzursuz bağırsak sendromu.

Pelvis, sakrum, böbrekler, idrar yolları, lumbar bölge (arka bel bölgesi) lumbar segmenti özellikle alt bölge L2, L3, L4, L5, buradaki kaymalar, fıtıklar. Alt karın ile ilgili rahatsızlıklar.

Mineral alemi: Turuncu taşlar; turuncu akik, karnelyan taşı, turuncu selenit, amber, turuncu kalsit

Gıdalar         : Turuncu gıdalar; havuç, portakal, mandalina, turunçların hepsi, mango, balkabağı, kavun, kayısı.

Duyusu         : Tat alma

Aromaterapi  : Bergamut yağı, gül ağacı yağı (gül yağı değil), portakal, greyfurt yağları, mandalina, yasemin

Aktiviteler    : Dans etmek, yüzmek, suda meditasyon, duyguları saflaştırma çalışmaları, yaratıcılığı güçlendiren aktiviteler.

Hece  : Vam

Ton     : 288 Hertz

Simgesi        : Ay

Nerede bu? Sakral nerden geliyor? Sakrum kemiği var. Cinsel organlarınızın hemen arka tarafında sakrum kemiği. Tam bu kemiğin önünde zaten. Sakral çakra denmesinin sebebi de bu. 

Nerde? Göbek deliğinizin altında, cinsel organlarınızın hemen üzerinde, kök çakraya yakın. Kök çakra ile arasında şu kadar mesafe var. Kök çakranın hemen biraz yukarısında svadistana çakra var. 

Svadistana, 2.çakra, sakral çakra.  

Rengi tam bir portakal turuncusu. Merkezinden yayılan 6 tane ışını var. Kök çakrada 4 ışın vardı, 4 yapraklı lotus şeklinde idi. 6 yaprağı var. Ortası bir harf var, bu Sanskritçe Vam harfi. Renk tam portakal turuncusu. Simgesi Ay. Hilal formunda Ay. Bu simge aynı zamanda İslamiyet’in simgesi. Ay takvimini kullanır Arabistan ve İslamiyet. 

İsterseniz yantrayı sakral çakra çalışması yaparken gözünüzün önüne getirebilirsiniz. Sakral bölgenizde bu görüntüyü izleyebilirsiniz. Bu da sakral çakrayı güçlendirme yöntemlerinden biri. 

Çakralar Da Varoluştaki Genel Ana Dönüş Tarzı Olan Spiral Şekilde Dönüyor

Altı ışın çıkıyor merkezinden. Çakralar bir girdap şeklinde dönen yapılar. Bedende dışarı doğru çıkan ışık dümdüz çıkmıyor. Spiral şeklinde çıkıyor. Varoluştaki bütün hareket böyle. Enerjinin aşağıya inişi, yukarı çıkışı, bunların hepsi spiral hareket. DNA da yine spiral. 

Gezegenler de dümdüz dönmüyorlar, böyle bir yapı var, spiral bir yapıda harekete diyor galaksi. Spiral varoluşun genel ana dönüş tarzı. 

Sakra çakra kök çakradan farklı olarak buradan karşıya doğru, dönen ve çıkan bir çakra. Kök çakra aşağı, Dünya’ya doğru idi. Sakral çakra tam bedenimizden karşıya doğru ve aynı zamanda tam aynı şey ayna görüntüsü olarak arkamızdan da çıkıyor. Tam bel bölgemizden dışarı doğru. Hem ön hem de arka taraftadır. Sizin sadece ön tarafta çalışmanız yeterli. Ön tarafı çalıştığınızda ışığını güçlendiriyorsunuz. Arka taraf simetrik zaten.

SAKRAL YAZININ DEVAMINDA “Anatomik Taraftan Sakral Çakraİşleyeceğiz.Anatomik Taraftan Sakral Çakra” yazısı için TIKLAYINIZ…

 

 

Melek Öztürk

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın