Türkiye’nin 2.Evi Yengeç.Türkiye Ne Zaman Bolluğu İfade Ediyor?

Atalarını onurlandırdığında. Yengeç atalarla bağlantılıdır. Duygularıyla hisleriyle toplum beslendiğinde yüksek bir düzeyde. Atalardan gelenlerle beraber güzelliklerle beraber, onları serbest bırakarak beslendiğinde bolluğun arttığını görüyoruz.

Diyelim ki bir bölgenin ya da coğrafyanın kuruluş tarihinden haritasına baktığımızda 2.evinde Yay var. Bu şunu söylüyor: “yüksek idealler, filozofi, felsefi, manevi alem üzerine çalıştığımda bolluğu getiririm. “

Değerler, finansal kaynaklar, fiziki yeteneklerimiz de bu evle bağlantılı.

Soru: Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili. 2.evde bir şey yok burada. 1.evde gezegen var. 1.evdeki Yengecin özelliklerine ulaşmak için o gezegenin gücünü mü aktive etmek gerekiyor? Oradaki gezegenin etkisini almamız mı gerekiyor, nasıl yorumlayalım?

İçinde gezegen olduğu zaman şöyle; o gezegenler bizim çalışmamızda, benliğin, kişiliğin ya da fıtratın üzerinde çalışmamızda etkili. Bizim benliğimizle alakalı, dış görünüşümüzle alakalıdır o gezegenler.

Türkiye’nin 1.evinde Yengeç var, yükseleni de Yengeç. Türkiye aile ile bağlantılı, geçmiş atalarla bağlantılı, Yengeç Ay ile bağlantılı olduğu için. Türkiye duyguları yüksek düzeyde ifade etmeyle bağlantılı. Özsel bir beslenme ile alakalı hem kendini hem de dış dünyadaki insanları. Bu açıdan baktığımızda Türkiye anne gibi. Fıtratı anne gibi. O yüzden Anadolu deniyor.

Aynı zamanda 1.evde Plüto var. Türkiye’nin fıtratında aynı zamanda ölüm ve yeniden diriliş var. Plütonun etkisiyle Türkiye kendi üzerine çalışırken sürekli ölüyor yeniden doğuyor. Bunu ne için yapıyor? Saflaşma için yapıyor.

O yüzden Türkiye bir türlü atalarından “özgürleşemiyor”. Sürekli geçmişi tekrar ettiriyor.

Soru: Bir evde bulunan gezegenler o evin fıtratını belirliyor aynı zamanda diyebilir miyiz?

Evet ama 1.ev fıtrat olduğu için. 2.evde olan gezegenler kişinin değerlerini nasıl ifade ettiğini belirler. 2. Ev değerler, finansal kaynaklar evi. 2.evde Merkür varsa siz değerlerinizi dış dünya ile iletişim kurarak çözümlüyorsunuz.

1.evinizde bulunan gezegenlerin hepsi sizin kişiliğinizde görüntülenir.

2.evde bulunan gezegenlerin hepsi sizin finansal, değerler ya da maddi kaynaklar üzerinde yaşamınızda etkilidir. Her evde farklı.

Uranüs bu arada atalarla bağlantılı değil. Uranüs sizin sınırların ötesine geçmenizle alakalı. Uranüs eril bir gezegen, devrimci. Uranüs sizin kalıpları yıkmanızla alakalı. Yani 2.evinizde Uranüs varsa, 2.ev değerler, finansal kaynaklar evi; siz ne zaman dogmaları yıkıyorsunuz o zaman bolluk geliyor. Siz ne zaman toplumun ötesinde düşünüyorsunuz o zaman bolluk geliyor.

Sizin bolluk ve değer kavramınızda Uranüsün etkisi var. Eğer bolluğunuzda akış sorunu varsa o zaman kalıpların içinde düşünüyorsunuz demektir. Kendinizi kutunun içine sıkıştırmışsınız demektir. O yüzden orayı açmak için Uranüs diyor ki; sen kalıpların ötesinde geçtiğinde yaparsın. Retro ise sizin retro gezegenlerinizde geçmişten gelen çözümlenmemiş konularınız vardır.

Uranüsünüz retroda ise, neydi? Kalıpların ötesine geçmek, genişlemek, kollektif bakmak, sadece kendine değil, biz bilinci daha doğrusu. Bunu engelleyen ne varsa geçmiş yaşamınızda onlara bakacaksınız. Mesela Merkür retroda ise haritanızda o zaman iletişimle ilgili geçmiş yaşamdan getirdiğiniz bir çalışma vardır. Retro geçmişe projekte eder her zaman. Retrolar geçmişle, sizin bu yaşamda halletmeyi arzu ettiğiniz şeyler olabilir.

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın