Uranüs Evleri Astroloji

12. Evde;

12. Evdeyse o zaman kollektif bilincin içinde eriyerek ya da kollektif bilincin içinde kendisini yok ederek şey yapacak, yani daha doğrusu adanmışlıkla. Çünkü 12. Ev adanmışlık evi. Dolayısıyla kendisini benliğin ötesinde, ruhsal benliğini keşfetmesiyle olacak.

Yani hangi evde olduğuyla daha fazla ilgili Uranüsle ilgili çalışmamız. Hangi evde olduğu, yani Uranüsün hayatınızın neresinde olduğu. 7. Ev ilişkilerle ilgili, o zaman Uranüs 7. Evdeyse şey diyecektik – en büyük yükselişi, en büyük evrimi ya da sezgileri ya da bağlantısını güçlendiren şey özellikle partnerlik ilişkileri olduğunu görecek. 

Çünkü partnerlik ilişkileriyle ilgili 7. Ev. Dolayısıyla evleri görünce daha netleşecek. Yani Uranüsünüzün hangi burçta olduğundan daha önemli olan şey Uranüsün hangi evde olduğu.

8. Ev?

8. Ev dönüşümle alakalı ve aynı zamanda başkalarının kaynakları, yani eşin kaynakları, dış dünyadan kaynakları paylaşmayla ilgili. 9. Ev uzun seyahatlerle ilgili ve akademik şeylerle ilgili, akademik bilgiyle ilgili. 

10. Ev kariyer evi derim ama ben simya bilincinden ifade edeceğim. Şimdi kısa kısa ifade etmek istemiyorum. Çünkü evlerin bilinci başka, simyada da başka. Kariyer evi, 11. Ev kollektif bilinçle alakalı, 12. Ev de daha fazla hani ruhsal bilincimizle, dinle ilişkimizle bağlantılı daha fazla diyebiliriz. Ama dediğim gibi evleri daha sonra göreceğimiz için şimdi derinine inmeyeceğim. Ama dediğim gibi evler bu tür burçlarda, uzun süre kalan burçlarda evlere bakıyoruz.

Soru: Marie Curie’nin doğum haritasının yorumlarına baktım da… dominant gezegenleri Satürnle Uranüsmüş.

Yani dolayısıyla Satürn ve Uranüs kaçıncı evde acaba? Gördün mü?

Yanıt:Satürnü 10. Evde, Akrepte, Uranüsü tam AC nin karşısına geliyor, yani 7 ile 6 arasında.

İşte insanlık adına bir keşif yapan canımız. Hayatı boyunca uranyumla çalıştı ve ölüm sebebi de o oldu biliyorsunuz.

Evet, Uranüsle ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Diğer iç gezegenler gibi bitkileri vs. üzerine durmayacağım.

Çünkü süptil etkileri olduğu için Uranüsün bitkisi budur diyemiyorum, Yani Uranüs bitki alemiyle, hayvan alemiyle alakalı değil çünkü. Uranüs görünmez alemlerle ilgili olduğu için o yüzden Uranüsün etkisini daha fazla görünmez alemlerde görüyoruz, bitkilerin üzerinde değil.

O yüzden Neptünde de vermeyeceğim. 7 iç gezegenin onlar üzerinde etkisi var. Dış gezegenlerin de etkisi var ama onların karşılıkları yok bitkisel olarak, çünkü dediğim gibi daha spritüal etkilere sahipler.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın