Uranüs’ün Astrolojik Özellikleri

Sosyal medyada paylaş

Rengi: Daha çok açık mavi ve koyu mavi de olabilir, elektrik mavi aynı zamanda, göz kamaştırıcı tonlar.

Taşlar ve değerli kristalleri: Kehribar Uranüsle çok iyi çalışıyor, sümbül diye bir taş var,. Uranüsle çok iyi çalışıyor.

Uranüsün periyodik cetveldeki karşılığı uranium. Bu arada radyoaktif bir element uranyum, biliyorsunuz. Yani ışığın fazlası, çok ışık radyasyon anlamına geliyor.

Uranüsün Bur. Geçişleri Önemli Geçişlerdir

Bu arada 7 yılda bir şey yaptığı için 7 yıl bir aşamadır. Herkesin 7 yıllık döngüleri vardır arkadaşlar. Yani bütün insanlık da 7 yıllık döngülerden geçer. Yaşamınızda 7 yıllık döngülere bakarsanız hani önemli geçişler vardır. Dolayısıyla Uranüs her yeni burca girdiğinde önemli geçişler olur, önemli geçiş dönemleri olur.

Anatomi ve Fizyoloji Açısından;

Uranüs insanın aurasıyla ilgili. Yani bedensel açıdan bakarsak ya da anatomi ve fizyoloji açısından bakarsak Uranüs insanın aurasıdır, aurasındaki ışıktır. Dolayısıyla auranızdaki ışığı güçlendirmek için Uranüs tarafınıza çalışabilirsiniz, Uranüsü güçlendirebilirsiniz. Yani aurayı bile görebilen bir yapı. Dolayısıyla üçüncü gözü de temsil ediyor Uranüs. Yani çakra olarak üçüncü gözle bağlantılı, zaten elektrik mavi, koyu mavi bir yandan da.

Gözle alakalı, yani Uranüs gözle de alakalı. Bakın gözlerin özelliği, nazar diye bir şey var ya, şimşek çakıyor ya, işte Uranüs o. İnsanların gözlerinde çakanlar Uranüsün ışığı. Şimşek kelimesini hep Uranüsle özdeşleştirin. Yani şimşekler, ışık, lightening yani.

Uranüs Sinirlerle Çalışır

Bedende elektrik nerede? Sinirler. Uranüs sinirlerle çalışır. Elektrokimyasal aktivite, Uranüs bedende anatomi ve fizyoloji olarak sinirlerle çalışır. Sinir hücreleri arasındaki elektriği uyarlar.

Bunun dışında alt bacaklar, ayak bileği, yine Kovadan dolayı ayak bileği. Spazmlar mesela Uranüsün etkisidir. Tansiyon Uranüsün etkisidir.

Uranüs güçlüyse kişide astrologları çıkarır, mucitleri çıkarır Uranüs kendi içinden. Yani Uranüsü güçlü olan Kovada çok fazla gezegeni olan kişiler, Uranüsü güçlü bir konumda olan kişilerde çok iyi nümerologlar çıkarır, çok iyi astrologlar, mucitler, okültistler, çok iyi kanallar çıkarır ve havacılık, elektrik konusunda çok iyi çalışır. 

Elektrikle ilişkileri çok iyi. Bir de sosyal bilimler, yani toplum bilimleri – Uranüs devrimci olduğundan dolayı, kalıpları yıktığından dolayı. Bilgisayar programlama, teknoloji, uzay projeleri. Müzik yaparsa elektronik müzik yapar Uranüslü – Uranyen diyelim😊Uranyenler. Futuristik yani, gelecek bilimleriyle alakalı.

Anahtar Kelimeleri

Şimdi, Uranüsün anahtar kelimelerini söyleyeceğim, onları aklınızda tutun Uranüsle ilgili çalışırken.

  1. Sezgisel yetiler, 6. his yani. Uranüsün güçlü yetenekleri.
  2. Elektrik kelimesini unutmayın – şimşek, elektrik. Uranüsle alakalı önemli şeyler, ışık, ışığı getiren.
  3. Eski ideolojileri yıkan, yani matrixi yıkıp genişleten.
  4. Daha yüksek bir bilince ulaşmak için güç

Az Olumlu Taraftaysa

Az olumlu tarafında, Yaradan’dan uzak tarafında “bohem, hippi”, Uranyenler biraz “hippi, bohem” yaşayan, uyumsuz insanlar olabiliyorlar. Yani toplumla sürekli bir çatışmaları var. Anarşist, devrimci bir yandan, ama bir yandan insancıl, humanist yani. Uranüs daha yüksek bir bilince uyanış için bir güçtür.

Uranüse Ulaşma Kapısı Satürn

Bir kişinin yaşamında Uranüsün enerjilerini kullanabilmesi için, bilinçli bir şekilde kullanabilmesi için Satürn’ün kapısından geçmesi gerekir. “Satürn’ün kapısından geçmeden Uranüse ulaşamazsınız”. Satürn biliyorsunuz maddeleştirmeyi, yani fiziki olarak dünyaya indirme, varlığınızı… Satürn diyor ki, ben önce ayaklarını tam olarak yere bastığını görmeliyim ki ışığa ulaşasın. Yani yoksa ışık seni dağıtabilir. 

Bakın Satürn çok net çalışıyor burada. Madem ışığa ulaşacaksın, Kaynak’ın ışığına ulaşacaksın, ayaklarını yere bas önce, topraklan! Çünkü sana akacak enerji 100 Volt değil 1000 Volt olacak, önce bir iyi toprakla kendini diyor.

Yani Satürn’ün kapısından geçmeden Uranüse ulaştığımızda ne oluyor biliyor musunuz? Şizofren. Bakın Uranüsten şizofrenler çıkıyor. İllüzyonlar, hallüsinasyonlar.. O yüzden Uranüsün rahatsızlıkları arasında bu psikozlar, nevrozlar, şizofreniler çok fazla var. Neden? Uranüsün ışığı çarpıyor çünkü, Satürnden geçmeden. 

Simyanın başından beri fiziki yaşama indiremediğiniz ruhsallığınızın bir manası yoktur dememin sebebi bu. Yani fiziki realiteyle çalışıyor. O zaman Kaynakla iletişimi çok daha güçlü kurabilirsiniz. Aynı zamanda ancak kökü çok güçlü olan bir ağaç büyüyebilir, Kaynak’a ulaşabilir. O yüzden dediğim gibi burada Satürnden geçmek çok önemli. Anahtar kelimelerinden biri de daha yüksek bir bilince ulaşmak, yani daha yüksek bir bilince ulaşmak için güç.

Evet, bunlar Uranüsle ilgili ifade edeceklerim. Yani Uranüs devrimci, eski kalıpları dogmaları yıkan, aynı zamanda dönüştüren ışığı getiren, sezgileri güçlü, aynı zamanda kollektifle ilgili, daha doğrusu benlikle çok ilgili ama bireysel bir benlik, özgürleşmiş bir benlik, bağımsız bir benlik oluşturmak, bağımsız bir varlık oluşturmakla daha fazla ilgili. O yüzden Uranüsün Kovaya getirdiği bu.

Şimdi dolayısıyla aslında Uranüsün hangi burçta olduğundan daha önemli kısmı, hangi evde olduğu çok daha önemli. Çünkü evler iki saatte bir değişiyor. Yani Uranüsünüzün hangi burçta olduğu sizin neslinizin çalışması, yani yedi yıllık bir neslin çalışması. Ama sizin Uranüsle çalışmanız hangi evde olduğu ile bağlantılı.

Bir örnekle şey yapayım; Haritada Uranüs 5. evde. Şimdi Uranüs Akrepte tamam, yani en büyük Merlin’in devrimi, en büyük ilerlemesi, en büyük ışığının açığa çıkması, Kaynakla ilişkisinin daha da güçlenmesi; derin duygularının farkına varmak ve onları yüksek bir şekilde dönüştürüp ölüp yeniden diriltmekle ilgili – tamam. Ama bu amaç sadece Merlin’in değil bu 7 yıllık neslin çalışması. Fakat Merlin’in haritasında Uranüs 5. evde.

Şimdi bir dahaki çalışmada evler üzerinde duracağım, ama

  1. Ev, yani şu – evler bizim benliğimizi oluşturmakla alakalı. İşte 1. Ev bizim kişiliğimiz, kimliğimizle alakalı,
  2. Ev daha fazla değerlerle ilgili, bollukla ilgili, yaşamsal kaynaklarımızla ilgili,
  3. Ev iletişimle ilgili,
  4. Ev aileyle ilgili daha fazla,
  5. Ev yaratıcılıkla ilgili, yani ışığımızı dışarıya doğru yaymakla ilgili.

O yüzden asıl devrimi, yaşamındaki en büyük gücü, sezgilerine ulaşma yolu, aynı zamanda yani Uranüsle ilgili çalışması, aynı zamanda ışığını dışarıya doğru yaymakla ya da dış dünyaya yaymakla olacak. Dolayısıyla hani en büyük devrimi matrixin içinden çıkaran, matrixin dışına çıkaran şey kişiyi yani Merlin’ciğimin kendi ışığını dışarıya doğru yayması, yaratıcılığını dış dünyaya ifade etmesi.

Soru: 1. Ev benliğin oluşu muydu değil mi?

Shiva: Hayır, 1. Ev kişilik, daha fazla. Kişiliğin oluşumu, ayrılmış benliğin oluşumu daha doğrusu – kişilik yani. 2. Ev daha değerler. Yani evlere geleceğim. Mesela Shakti’nin haritasına bakalım.

Örnek 1. Ev de hem Satürn var, hem Mars var, hem Uranüs var. Uranüsle Satürn’ün beraber olması..

Uranüsle Satürnün beraber olması çok iyi, evet. Yani üçü de Yayda bu arada. Uranüs Yay ne demek arkadaşlar? Okült bilimler demek. Yani Jüpiterle bağlantılı Yay biliyorsunuz. Felsefe, uzun seyahatler anlamına geliyor aynı zamanda. Ve aynı zamanda felsefe, filozofi aynı zamanda ilim demek. 

Dolayısıyla Shakti’nin 7 yıllık neslinin çalışması okült bilimler, yani ilim ve hikmetle ilgili bir çalışması var. 1. Eve yerleşmiş Uranüsü, 1. Evde olması sezgilerine ve İlahi Kaynakın enerjisine ya da onun ışığına, onun ateşine benliği en yüksek düzeye çıkararak, varlığını ve fıtratını en yüksek düzeye çıkararak yapacak. Eğer 4. Evde olsaydı aileyi güçlendirerek yapacaktı.

Kurs Resmi

İlgili Diğer Yazılar

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: