Yaradan ve Peygamberler

Yaradan’ın isimlerinden biri: Es Selam. Selam; teslim bilinci, huzur, barış demek. Yani bu 3 kelime. Bu Hint dilinde de söylenmiş olsa, Namaha, selam demek. Om Namah Shiva. Yine orada Hz Muhammed için söylenen Sallallahü aleyhi ve selem, Selam üzerine olsun demek. Namah üzerine olsun demek. Selam, teslim bilincinin başka bir ifadesi. 

Bu herhangi bir Peygambere, döneme has bir şey değil. Varoluşun başından beri insanın bu bilinçten çıkmasının, kurtuluşun 4 tane prensibi: sevgi, uyum, huzur, barış.  

Başka başka dillerde söylediğinde başka anlam olmuyor. Aynı titreşimi farklı farklı şekillerde ifade ediyor. 

Burada bu 4 şeyde kaldığınızda merkezdesiniz. Sevgi, huzur, uyum ve barış hali. Buradan ne zaman çıktınız, merkezinizin dışındasınız. Merkezimizin içinde miyiz, dışında mıyızı ancak böyle anlıyoruz. En kısa yolu bu. 

Şu anda huzurlu muyum, sevgi halinde miyim, uyumlu muyum, barış içinde miyim kendimle, dünya ile. Yaradan’la, alemle, sistemle. Her şeyle barış içinde miyiz? Bunu görmemiz için bazen bunlar oluyor. Bunu görüyoruz, izliyoruz ve merkezde kalmak.

Bilinçli Farkındalık Dönüşümü

Bilinçli bir farkındalık içinde olanlar için bunlar büyük dönüşüm fırsatlarıdır her zaman. Evet çevrenizde çok fazla sıkışmış, zorda olan insan, hastalıklar görebilirsiniz. Bu sadece bir dönüşümün, sadece enerjisini ifade ettiği şekli. 

Şahit olan, şehadet eden, hafif hafif gülümsemesiyle merkezinde durur. Genellikle hep şahit ve oradaki teslim enerjisini güçlendiren bir şeyi vardır. 
Ashab, dost arkadaş değil daha ötesi. Benim destek verdiğim insanlar anlamına geliyor. Benim arkasında olduğum insanlar demek. Yollarının altına imza atacağım insanlar demek. Ashabım benim gibidir diyor mesela. Dolayısıyla tabii ki Simya’nın içerisinde de bu enerjiyi aynı zamanda yayıyoruz. Bu sene hizmet potansiyellerinin karşımıza çıktığı bir sene. Bir çok insana dokunacağız. 

İnsanın Kalbi ve Misyonu

Bir çok yol açacağız, bir çok insanın kalbine dokunacağız. Bunu bir misyon, görev olarak değil, Görevim var haydi gidiyoruz değil. 09.00-17.00 çalışacağız gibi bir durum değil. Zaten önümüze serilecek. İnsanlar bunun içinden çıkamıyorum diyecekler. Çünkü gittikçe insanlar daha fazla sıkışıyorlar. 

Açılmayan, kendilerini reddeden, direnen insanlar daha fazla acı çekiyorlar. Farkındalığı yüksek olanlar bile inip çıkıyorsa, farkında olmayan insanlar ne kadar acı çekiyor düşünün bu olayların içerisindeyken.

Peygamberler ve Melekler

Bu 4 (2020’deki) 4 Peygamberi hatırlatacak bu sene. 4 büyük Meleğin etrafımızda olduğunu hatırlatacak Dünya’ya. Bu sene 4 , 4’leri hatırlatacak. Belki de şunun potansiyeli var bu senenin içersinde; 4 Peygamberin birbirinden ayrı olmadığını görmek. Aslında yeni bir bildiri değil, Papa Francis’is bir bildirisi var; 

İnanç insanların kalbinde saflaşır diyor. Hz Muhammed takipçilerinin Hz İsa’yı kalbine almaları, Hz İsa’nın takipçilerinin Hz Musa’yı da Hz Davut’u da kalbine almaları, hepsini. Belki Dünya üzerinde başka bir şey başlatacak. 

Bu potansiyelin olduğu bu sene, 4’ün hikmetiyle bunların açılabileceği bir sene. Umarım açılsın ve böyle güçlü bir sene olduğu için güçlü açılımlarla gelsin. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın