Zenginlerin Yatırım Tavsiyeleri

Zenginlerin yatırım tavsiyeleri öyle sanıldığı gibi hisse senedi, vadeli hesaplar, Forex, VİOP veya bildiğiniz yatırım enstrümanlarını kapsamaz. Bu yöntemler daha çok belli bir düzeye erişmiş yatırım denilince ilk akla gelen kişilerce kullanılan enstrümanlardır.

Peki zenginlerin yatırım tavsiyeleri nelerdir, zenginler yatırım yaparken neye dikkat ederler, zenginler paralarının ne kadarıyla yatırım yaparlar, zenginler portföy dağılımı nasıl yaparlar, zenginler kar edince neler yapar, zenginler zarar ettiğinde ne yapar ve daha fazlasını bu yazı içerisinde bulacaksınız.

Peki zenginlerin yatırım tavsiyeleri nelerdir?

Zenginler yatırım tavsiyesi verirken herhangi bir hisse senedi söylememesi sizce tesadüf mü? Bunun asıl nedeni; zenginlerin gerçek yatırımın anlamını ve yapısını bilmelerinden kaynaklanır. Çünkü gerçek yatırım yatırımcıya kazanç getiren her şey olduğunu iyi bilirler.

Zenginler yatırım yaparken neye dikkat ederler?

Zenginler yatırım yaparken kendi işine katkısının ne olacağına bakar. Aynı zamanda ekonomik ilkesinin yararlarını gözetir. Yani daha az çabayla daha çok kazanç ve maksimum fayda sağlama ilkesini göz önünde bulundurur.

Normal bir insan ise parasına ne kattığına bakarken zengin ancak başarılı olan insanların paradan daha değerli şeyin insan ilişkileri olduğunu gayet iyi bilir. Bu nedenle insan ilişkilerine değer vermek için kokteyller, toplantılar, müzayedeler, yardım kampanyaları, burs verme gibi faaliyetlere yatırım yaparlar.

Bu faaliyetler onların gözlerinde yatırım yapmaktır. Peki bu faaliyetler onlara ne kazandırıyor. Prestij, saygınlık ve artan popülerizm katmaktadır. Bu sayede parasını ona katlama olanağı olmaktadır. Çünkü orada tanıştığı bir iş adamı ona farklı bir kapı açar ve kazan kazan stratejisi sayesinde yatırımının karşılığını alır.

Zenginler paralarının ne kadarıyla yatırım yaparlar?

Zenginler paralarının yüzde yüzünü asla risk etmezler. Çünkü stresin kaybetmek ile kardeş olduğunu gayet bilirler. Bu nedenle strese girmeyecekleri riskleri alarak yatırım yaparlar. Bu nedenledir ki başarılı zengin olan kimseler kaybetse dahi tekrar toparlanabilmekte ve daha zengin olabilmektedir.

Zenginler portföy dağılımı nasıl yaparlar?

Zenginlerin ağızlarından kolay kolay hisseleri duyamazsınız ancak sanat eserlerini duyabilirsiniz. Gerçekten bu zenginler o tablolara o kadar çok para veriyorlar mı?

Bu soruya kısaca cevap verecek olursak; evet kesinlikle veriyorlar. Çünkü o tablo onun için bir sanat değil yatırım ve aynı zamanda yeni iş fırsatları demektir. O tabloyu aldığında ismini gerekli yerlere ulaştırır ve bu sayede iş yapması daha da kolaylaşır. Hemen ardından birtakım ilanlar çıkar ve o ilanlara başvurunun çok sayıda olduğunu görürsünüz. İşte bu yatırımın kokusudur veya elde olan bir projeye talep toplama duyurusudur.

Bu kadar zengin biri ve bir tabloya bu kadar çok para veren biri ile iş yapmak iş dünyasından en güvenilir yatırım olacağından çok sayıda kişi bu ilana başvurur ve tabloya verdiği paranın belki yüz mislini kazanır. İşte yatırım diye buna denir.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın