2 Numara: Günün Çakrası-B K T

2 numara doğum tarihinizin toplamının sadeleşmiş halinden elde ediliyorsa (örneğin 28.05.2021= 2+8+5+2+2+1=20= 2 gibi) ; 2-11-20-29 (doğum günü numarası) ise ve 2 numaranın ait olduğu yukarıda belirtilen harfler herhangi bir isminizde görünüyorsa, özellikleri sizin için geçerlidir.

3 NUMARA – C Ç L U Ü yazıyı okumak için Lütfen TIKLAYINIZ…

 Harflerin aşırı yoğunlukları da yoklukları kadar, baskın ve negatif enerjisine eğilimlidir.

SEMBOLÜ: YİN YANG

2, doğadaki ve evrendeki karşıtlık ve birbirini tamamlayıcılık ilkesini ifade eden, dualiteyi yani ikili dengeyi, başka bir manada bir bütünün iki yarısını temsil eden yin-yang sembolü ile betimlenir: karanlık ve aydınlık, dişi ve erkek, negatif ve pozitif, yavaş ve hızlı, sert ve yumuşak, soğuk ve sıcak, su ve ateş, gökyüzü ve dünya, ay ve güneş, gece ve gündüz gibi…Herhangi bir şeyin 2 farklı yüzünü görme ve onların bakış açılarını anlama kabiliyetine sahip olan 2 rakamının temsilidir.

2 Numeroloji tanımında; 1’in yani erkeğin yaradılışı sonrasında, ilk dişi sayı olan Ay tarafından yönetilen kadını, sezgileri, yardımseverliği, iş birliğini ve duyguları ile döngülerini temsil eder. Tüm sayılar arasında doğası gereği en dişil olan 2 numara, sevgi ve duygu temelli nazik ruhlardır. Son derece hassas olmakla birlikte, duyarlı kavrayışları ve anlayışlı yumuşak kalpleri vardır. Her zaman duygusal, sezgileri güçlü, nazik ve düşüncelidir. Başkalarıyla etkileşime girmekten çekinmeyen açık 2, çevresiyle derin bağlara sahiptir.

Bu sayı aynı zamanda, tüm tek basamaklı sayıların en sezgisel olanıdır. Materyalist değildir. Benliğinin ötesini fark eder ve sezgisel becerilerini geliştirir. Ay tarafından yönetilen dişilik duygularıyla, bilgeliğin derinlerine dalmaktan hoşlanır. Aynı zamanda bu bilgeliğiyle diplomatik de davranır. Bağışlayıcıdır ve her duruma uyum sağlama kabiliyeti yüksektir.

2 iseniz biraz utangaç olabilirsiniz ama empati yeteneğiniz yüksektir. Açık bir yapınız olduğu için birçok duyguya sahipsinizdir ve bu duyuşlar hem güçlü hem de zayıf yönlerinizi oluşturur. Örneğin, kendi duygularınıza ve başkalarının duygularına karşı muazzam bir duyarlılığa sahipken, aynı duyarlılık nedeniyle önemli yeteneklerinizi geride tutup onları bastırabilirsiniz. İnsanların ne istediğini ve hissettiğini sezer, o duygusal durumu kavrayarak buna uyum sağlarsınız. Başkalarının duygusal hayatları ve duygularıyla bağlantılarından kolayca etkilenmeye yatkın olduğunuz için size iyi hissettiren ve enerjinizi yükselten ortamlarda bulunmalı, çevrenizdekilerin pozitif ve düşünceli kişiler olmasına dikkat etmelisiniz.

İhtiyaç duyulduğunda kendi kişisel gücünüzü kullanma cesaretinize verecek olan şey ise iç gücünüzün farkındalığında saklı. İç gücünüze dönerek onu kullanmaya niyetlendiğinizde, muazzam bir kuvvet ve zor durumları kendi hedeflerinize yönlendirmek için gerekli yeteneklerinizi keşfedeceksiniz.

Duygu temelli olduğunu daha önce de belirttiğim 2, yaşama sevincini taşıyan mutlu ve hassas bir rakam olarak bilinir. Hayatın akışındaki her türlü zarafeti ve sevgiyi yakalayarak onları yaşamak 2’lere iyi hissettirir. Esnek ve uyumlu yapısıyla neşe, zevk, eğlence ve yaşama dair tutkuları başkalarına öğretmeyi seven 2’ler için çevresindeki tema ve alan çok önemlidir. Çünkü insanlara ve etrafındaki her türlü etkiye ihtiyaç duyarlar. Desteği kabul eden sayıdır. 

Arkadaşlık, aşk ve aile ilişkilerinde güvenli, sessiz ve huzurlu ortamlarda mutlu olurlar. Tüm bu alanlarda da mükemmeliyetçi davranırlar. Etkili bir şekilde çalışabilmeleri için tanıdık nesnelerden ve insanlardan oluşan rahat bir konfor alanında bulunmak isterler. Bu rahatlıkla 2, kendi doğasını onurlandırır.

1’in eril gücü ve gururuyla tam bir tezat oluşturan dişil 2’de, o başarı dürtüsü ve hırsı yoktur. Güçlerini liderliğin kendisinden çok, liderliği destekleyen ve geliştiren rollerde bulur. Hedeflerine ulaşmak için ön saflarda değil, perde arkasında çalışmaya heveslidirler. Bu 2’nin hırstan yoksun, pasif bir yapısı olduğu anlamına gelmez. 

Ortaklık, ekip ve grup çalışmaları kendileri için çok önemli olan 2’ler, bu hırsın işbirlikçi ve uyumlu yönünü paylaşmayı severler. 2 olan varlık aslında, perde arkasındaki asil kişidir çünkü bu sayı diplomasi geliştirme yeteneğini ifade eder. Böylece hedeflerine hırs ve kuvvetle saldırmak yerine, nazik ikna yöntemleriyle sakin bir şekilde ulaşabilen doğuştan diplomatlardır. Bu tercih ise işlerini halletmek için ihtiyaç duydukları insanları kendilerine çekmelerini sağlar. Girişkenlik yapılarında vardır. İyi dinlerler ve ikna sanatını iyi kullanırlar.

2’nin doğasındaki anahtar kelime barıştır. 2 iseniz kesinlikle barışı korumayı ve sağlamayı seversiniz. İkiliklerin doğasından kaynaklanan çatışmalar baş gösterdiğinde ise her şeyin iki tarafına da bakmayı bildiğiniz için diplomatik enerjinizle ve sakin ruh halinizle, sorunları yatıştırmak için çatışan taraflar arasında elinizden gelen arabuluculuğu yapan, barışı sağlamak için kendi yolunuzdan ilerleyerek uyumlu kararlar getiren, dalgalı suları yatıştıran harika bir hakem olursunuz.

Denge, dostluk, iş birliği ve barış anahtar kelimeleriyle sadık bir arkadaş, dost ve ortak olan 2 numara, sizi ne pahasına olursa olsun savunan paha biçilemez zarif bir varlıktır.

2 POZİTİF ÖZELLİKLER

SENCİL, ANAÇ, RAHİM, VERMEK, ROMANTİK, ŞEFKATLİ, GEYŞA, TİTİZ, UYUM, DİPLOMASİ, RİTM, AŞK, BİRLİKTE, RAHAT, KİBAR, EMPATİ, BARIŞ, İÇİNE ATAN, DUYGUSAL, NARİN, YUMUŞAK, DETAY, MEDYUM, NETLİK ARZUSU, HİZMET, AÇIK FİKİRLİ, ÇEKİCİLİK, TENSEL TEMAS, İŞ BİRLİĞİ, ORTAKLIK, YARDIMLAŞMA, KABUL, ARABULUCU, TAKİP ETME, KİBAR, İLGİLİ, PAYLAŞMA, BESLEME GÜDÜSÜ, CİNSELLİK, FEDAKAR, DESTEK, KOMİK, BÜYÜME, YARDIMLAŞMA, DUYARLI, NEŞELİ, ŞAİR, YAPICI, LOJİSTİK, İLİŞKİ

2 NEGAİTİF ÖZELLİKLER

UTANGAÇ, KIRILGAN, KARARSIZ, İLGİSİZ, AŞAĞILIK KOMPLEKSİ, YALVARMA, YAPIŞKANLIK, KÖLELİK, KÖTÜMSER, DUYGUSUNU GİZLEYEN, TATMİNSİZ, DOYUMSUZ, CESARETSİZ, AŞIRI DUYGUSAL, PASİF, AĞLAYAN, YALANCI, DIŞ TESİRLERDEN ETKİLENEN, CADILIK, BÜYÜYEMEME, İLİŞKİ KURAMAMA, HAYIR DİYEMEME, ALINGAN, CİNSEL İSTEKSİZLİK VEYA ABARTILI CİNSEL ARZU, DUDAK TİRYAKİSİ (EMZİK)

SAĞLIK:
Anne, aşık, eş, sırdaş, arkadaş, ortak gibi birliktelik kavramlarının temsil ettiği tüm sıfatların taşıyıcısı; ilişkilerin, duyguların, uyumun, tutkunun, cinselliğin ve dişil niteliğin sahibi olan 2 rakamı genel olarak bu başlıklarla temsil edilen sağlık durumları ile ilişkidedir.

2, dişil olan ilk rakam olduğundan, cinsellik, tutku ve yakın teması barındırır. Hepimiz bugün düzenli bir seks hayatına sahip olmanın, fiziksel ve ruhsal sağlığımız üzerindeki etkilerini biliyoruz. Sevgi ve duygu dolu ilişkileriniz dahilinde, düzenli zevk aldığınız cinsel bir hayat sürmek sizin için önemlidir.

Endokrin bezleri 2’yi yönetir. Endokrin bezleri östrojen, progesteron ve testosteron hormonlarını üretirler. Testisler sperm ve testosteron üretir. Göğüsler, rahim gibi dişil organlarınızı, yumurtalıkları ve testisleri işaret eder. Rahim ve göğüsler ile simgelenen dişil 2, doğum kanalıdır. Sağlıklı ve doğurgansınız. Aynı şekilde 2 rakamı, erkekler için de sağlıklı üreme göstergesidir.

Bahsedilen doğum aynı zamanda, yaratmak ve ortaya bir şey çıkarmak enerjisini de simgeler. Duygularınızın, hayal ve tutkularınızın peşinden giderek yaratma enerjinizi açığa çıkarmalısınız. Bu enerjinizden yararlanmazsanız, sindirim problemleri, kalça, pelvik ve alt sırt ağrıları, kimi zaman ise disk kaymaları kaçınılmaz olacaktır.

Tutku dolu biri olarak istediğiniz hayatı gerçekleştirmek sizin majör başlıklarınızdandır. Hassas ve duygusal olduğunuzu biliyoruz; kendiniz ya da yaşamınız için karamsarlığa ya da depresyona kendinizi sürüklememeye, evinizi hapishaneye çevirmemeye dikkat etmelisiniz. Aşırı duygusallık, egzama yada belli alerjilere dair cilt sorunları ortaya çıkarabilir. Duygularınızı içinizde biriktirmenin bir yansımasıdır. 

Sinir sisteminizin rahatlaması için masaj ve su odaklı sağlık merkezleri iyileştirici seçeneklerdir. İkilik felsefesinin rakamı olan 2, vücudunuzdaki başta üreme organları olmak üzere tüm çift organları yönetir. Senelik kontrollerinizi ihmal etmeyin. Özellikle hanımlar, rahim ve göğüs tetkiklerinizi aksatmamalısınız.

YASALAR:
ALMA-VERME YASASI

Evrendeki enerji akışının farklı yönlerini temsil eden alma ve verme yasası, dengede olmak için akış yaratmayı tanımlar. Hayatınızda bir şey almayı dilediğinizde, sizin de aynı şekilde onu vermeniz gerektiğinin altını çizer. Öte yandan ise evren ve doğa size yardım etmek için çalışır. Yasa, bu güçlerle iş birliği yapmanın yoludur adeta. 

Evrenin sizi ödüllendirmesine izin verin, sunduklarını almaya hazır olun. Ne kadar alacağınız, sizin ne kadar izin vereceğinize bağlıdır. İki enerjinin her zaman birlikte çalıştığını, almak için vermeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

DENGE YASASI
Bu yasa, hayatımızda yarattığımız düşüncelerimizi, duygularımızı ve davranışlarımızı dengelememizin gerekliliğini işaret eder. Denge sayesinde beden, zihin, ruh üçgenimiz sağlıklı olur; pozitif ve yapıcı duyguların farkındalığı çoğalır, barış ve uyum içinde yaşamak daha muhtemel hale gelir. Fiziksel ve pratik dünyanızı, ruhsallığınızla dengeleyin. Hayatınızda ne kadar çok yerde dengeyi yaratırsanız, o kadar bütün olursunuz.

RİTİM YASASI

Fiziksel düzlemde belki de en görünür yasalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Ritim gerek yeryüzünün doğası gerekse insan tabiatında her yerde ve her şekilde gözlemlenir. Her şey ritim halindedir, hareketsizlik diye bir tanım resmen yoktur. Mevsimlerin değişimi, gelgit hareketleri, doğum ve yaşam döngüsü, sergilediğimiz davranışlarımız ritim halindedir ve dengeyi yaratır. Hatta ekonominin yükselişi veya düşüşü, hastalık ardından gelen sağlık, davalar, ilişkilerimiz, başarılar, kayıplar gibi pek çok örnek verebiliriz. 

Sonuç olarak her şey mükemmel bir ritimde ve hızda hareket halindedir. Bu yasaya aslında “hiçbir şey tesadüf değildir yasası” desek yeridir. Hayatınızda tezahür eden tüm olaylar, her şey düzenli bir ritim içinde gerçekleşir, yani hiçbir şey tesadüf değildir. Bu yasanın nasıl işlediğinin farkına varmak, ‘her şeyin bir nevi uyumunun ve ritminin bilincinde olmak demektir. Hayatınızda tesadüf, şans ya da mucize olarak adlandırdığınız her şeyi kabul etmek, almak ve her şeye kucak açmanız anlamına gelir.

MESLEK:
2’nin’ enerjisinde bulunan yüksek şefkat seviyesi, başkalarının duygusal durumlarına karşı hassas duyarlılığa dair meslekleri yaşamına getirir. Öğretmen, terapist, etkili bir danışman olma eğilimleri göstermenize sebep olabilir.

Hassas doğanızın gelişmesine izin veren, ruhsal yeteneklerinizin ortaya çıkaran ve sanatçı ruhunuzu besleyen işlere bakabilirsiniz. Siz sosyal 2’siniz, bulunduğunuz iş kolunun bu anlamda zengin olduğundan emin olmalısınız. Empati kanalınızın açık olması sebebiyle 2’lerin, telepatik yeteneklere sahip olduğundan daha spiritüel meslekleri deneyimlemesi muhtemeldir. Diplomasinin en iyi niteliklerinizden biri olduğunu hatırlarsak eğer siyaset, diplomasi ve politikaya yönelebilirsiniz.

Başarılı bir şekilde çalışacağınız pozisyonlar:

Müzisyen, koro üyesi ve sanatçısı, diğer müzikal meslekler, sanatçı, şair, tiyatrocu, yapımcı, oyuncu, dansçı, editör, yazar, anaokulu öğretmeni, bakıcılık (hasta, çocuk, bebek), sosyal hizmet uzmanı, dernek yöneticisi, fizyoterapist, hastane görevlisi, psikolog, psikiyatrist, öğretim görevlisi, öğretmen, aşçı, gıda endüstrisi, diyetisyen, restoran-kafe-yemek şirketi sahibi veya yöneticisi, beslenme uzmanı, bankacı, finans uzmanı, yönetici veya ofis asistanı, istatistiksel analiz ve araştırma, müfettiş, büro amiri, kasiyer, bilgisayar uzmanı, mağaza memuru, kozmetik sektörü, emlak komisyoncusu, otel ve konaklama sektörü, muhabir, uçuş görevlisi, polis, mühendis, küratör, koleksiyoner, politikacı, hukukçu, diplomat, devlet adamı, yargıç, avukat, problem çözücü, grup organizatörü, zincir operasyonun yöneticisi, siyasal sorunların uzlaştırıcısı, arabulucu, koordinatör, insan kaynakları, telepat, şifacı, masaj, akupunktur, fizik tedavi, doktor ve diğer sağlık hizmetleri, gemici-denizci ve bağlantılı meslekler, aktüerya uzmanı, endüstriyel veribilimci, veri detektifi, veri güvenliği uzmanı, yapay zeka uzmanı, geriatri uzmanı, gerontoloji uzmanı, kişisel hafıza küratörü, güvenirlik müdürü, dijital bağımlılık rehabilitasyon uzmanı.

B HARFİ :  2
“B” titreşimiyle, birlikteliği ve paylaşımı sembolize eder Yardımsever, paylaşmayı seven ve arkadaş canlısı olan bu harf, motivasyonunu başkalarıyla bağlantı kurarak ve bir ekip içerisinde durmadan üreterek geliştirir. Negatif karşılığında ise ilişki kurmakta zorlanan, ketum ve karamsar bir B ile karşılaşırız. Eğer bu vericilik hali de aşırı olur ve B kullanıldığını hissederse uysal yapısı bozulur, sonucunda öfke patlamaları meydana gelebilir.

2’nin diplomatik yetkinliğini, aracılığını ve gelişmiş barışçıl özelliklerini burada tekrar vurgulamak isterim, çünkü bu nitelikler B’de buluşur. Olmaması durumunda çatışma gerçekleşir ve B’nin sessizliği bozulur.

B, dengedir. Kadın ve erkek, evet ve hayır gibi karşıtlıkları bir arada tutar ve dengeler.

Duygular B harfi için son derece önemlidir. 2’nin nazik, sakin, huzurlu ve sevimli yanlarını içinde saklar. B’nin yokluğu söylenmemiş sözcükler, düşünceler ve fikirlere işaret ederek onu bir sır küpü yapar. Eğer bir B iseniz kendi içindeki gizli duygulara kulak verin çünkü harfiniz size hassaslığınızı hatırlatarak duyguları içinizde böylece tutmamanız gerektiğini öğütler. Duygusal gerçekleri paylaşmayı ve ifade etmeyi öğrenmelisiniz. Sizin için “lider demekten ziyade, arka plandaki sessiz kahraman” tanımlaması geçerli olsa da bir B olarak buradaki halinizi takdir etmeyi ihmal etmemeniz gerektiğini de hatırlatmak isterim, ki sessiz yapınızı sorgularken kendi üstünüze fazla gitmeyin.

K HARFİ: 2
K harfi 2’nin nezaketini beraberinde getirir. Yüksek sezgilerle öngörü bilimine dair bilgileri harmanlar. Bu iki bağlantı üzerinde yükselen bir deha ve kanaat önderi olarak karşımıza çıkar. Bu harfin enerjisini kullanamayanlarda ise hayata dair memnuniyetsizlik, uyuşukluk ya da tembellik görülür. İsimdeki yokluğu ya da yoğunluğu, nazik yapısını kaba bir hale çevirir. Arkadaşlığı temsil eden bu harf, 1 l’in yüksek enerjisi ile bağlantıda olduğu için negatifinde uyumlu ve elastik yapısının zedelendiğine sabit oluruz.

Tamamen geleceğe göz diken benzersiz K harfi negatifinde, tıpkı J harfi gibi geçmişe takılı kalır. Belki de bu noktada, K harfi ile başlayan en önemli kelime olan “karma”ya dikkat çekmek gerekir. O halde bu harf, bilinçaltındaki tüm uçsuz bucaksızlığa ulaşarak geçmiş hayatları tamamlar ve onun üstesinden gelir.

Hatta sizi biraz daha ileri götürerek, K enerjisini olumlu kullanarak karmik tamamlamasını gerçekleştirebilir; diğer yarınızla, aşkınızla buluşabileceğinizi söyleyebilirim. Yokluğunda ise sizin de tahmin edeceğiniz üzere, hayat boyu diğer yarısını arayan kişiyi görürüz.

T HARFİ: 2
2’nin sevdiklerini koruyan yönünü ve onlar için yaptığı fedakarlıkları gösterir. Sayının tüm evcillik ve bağlılığını taşır. Bu harfin yokluğu ya da aşırı yoğunluğu, fedakarlığın karşılık bekleme eğilimi göstermesiyle birlikte yaşanan kalp kırıkları şeklinde tezahür eder. Bu kırgınlık hem ebeveyn olan 2’nin çocuklarından beklentisini hem de sevgili, eş, sırdaş, ortak gibi ilişkide olduğu herkesi kapsayabilir. Bu noktada, başkalarının varsayımlarından etkilenmemeniz ve duygusal dengenizi bozan her türlü “toksik” ilişkiden kendini arındırmanız iyi olabilir.

Aynı zamanda bu yokluk, evinizi benimseme konusunda da zorluklara neden olabilir. Harfin aşırı yoğunluğu ev ile birleştiğinde, geçmişe bağlılıkla kendini gösteren bir biriktirme ve bunları içinde toplama gibi sıkıntılı durumları işaret eder. Aşırı duygusallık ve huzursuzluğu yaşatırken İngilizce zaman anlamına gelen “time” kelimesine dikkat çekerek, zamanın her şeyin ilacı olduğunu size hatırlatmak isterim.

(Kaynak: Numeroloji Kitabı)

3 NUMARA – C Ç L U Ü yazıyı okumak için Lütfen TIKLAYINIZ…

İlgili Kursa Ulaşmak İçin “ Temel Numeroloji 1. Modül (Temel Seviye)” Kursuna Tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilir yepyeni bir yetkinlik kazanabilirsiniz. Ayrıca Bu kursu aldığınızda ve tamamladığınızda “Uluslararası Onaylı Islak İmzalı Sertifikanızda” Kargo ile Adresinize gönderilecektir. 

Kurs Önizlemeleri​

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın