Astrolojide Venüs

Sosyal medyada paylaş

Venüs gece gezegeni, gündüz haritalarında annedir. Kendine çekmek ile alakalıdır. Sosyal açıdan baktığımızda çekici olmak. Ve finansal astrolojide alım yapmakla ilgilidir. Enerjinin alınması korunması ile ilgili. Somutluk realistlik bunların hepsi Venüs ile alakalı. Madde ve fizik, cinsellik, ilişkiler, kıskançlık, savaş, politik güç, adalet. Mesela venüse haritada baktığımızda neleri arzuladığımızı, neleri sevip sevmediğimizi anlatır bu hem soyut hem sosyal hem fizikidir.

Estetik anlayış ve sanat ile ilgilidir. Uyum sağlamak, taviz vermek, diplomasi kullanmak, yardımlaşmak, bir aracı kullanmak. Sümer’de İnnana olarak çıkıyor. Her türlü güç Venüs ile alakalıdır.

Mijolojide Savaş

Mitolojide savaş ile alakalı her türlü kas fiziksel güç. Kokular tatlar haz veren şeyler, adalet
Venüs standart ve ölçekle ilgili ve terazinin yöneticisi.
Haz duymak boğa ile alakalı. Ve seçilmek ile ilgili. Seçilmek için erkek gidiyor kas yapıyor kadın gidiyor estetik yaptırıyor. Finansal astrolojide alım ile ilgili.
Ticarete baktığımızda sadece Merkür değil Venüs’e de bakmak gerekiyor.

AŞK güneştir, seks ve cinsellik tamamıyla Venüs ile alakalıdır. Seçilmek yarış, rekabet, kıskançlık, realite gibi.

Bilim ve Sanat

Bilim ve sanat Venüs ile alakalı. Üreme o kadar gerekli ve önemli bir konu ki bir üremenin içerisinde güneş, ay, Mars, Venüs, Merkür bunlar hep üremenin bir işlevini yerine getirmekte.

Bir çiçek kendine çekebilmek için sadece koku salmıyor, renkten renge bürünmesi çekici doğa ile alakalı. Venüs’ün asıl rengi yeşildir yaşam sembolizmi. Gölge yönü güç isteği bu da her alana yansıyabilir. Mesela kediler 1.konuma yükselme arzusu, evin sahibi gibidir kedi Venüs’tür çünkü kıskanç bir hayvandır, beni sev benimle ilgilen der hep bir rekabet vardır. Kediler sürtünerek insanların üzerinde koku ve iz bırakırlar. Bu benim der bu venüsü sembolize der devamlı koku bırakır.

Politik Güç, Siyaset, Savaş

Bir dolabı bir yerden bir yere taşımak nasıl fizik güç gerektiriyorsa Politik güç de aynı şeydir. Venüs sosyal güçleri temsil eder. Venüs gücü elde etmek için fiziksel güçlerini kullanmayı savaşmayı da seçebilir. Mitolojide göreceksiniz. İnanna İştar savaşa tanrıçalarıdır. Enerjiyi korumak ile ilgili olduğundan güç elde etmek için masa başı anlaşmaları, diplomasi. Sosyal ilişkilerde gölge tarafında kaypaklık diyebiliriz. Herkes tarafından sevilme isteği, tarafsızlık yoluyla kurbanı daha da kurban haline getirme. Venüs alıcı çeken gel gel diyen bir gezegen yanıltıcı bir doğası ve en sıcak gezegen Finansal Astrolojide alım yapmak. Arzuladığımız şeyler. Arzularının esiri insan hepimiz Venüs’ün esiriyiz. J

  • Politik güç, siyaset, savaş Venüs ile alakalı olan şeylerdir

“Beni seç” Fiziksel Gerçeklik/Seçim

İnsanoğlu doğa hayvan bu evren seçilmek için neler yapıyor seçimi sadece Venüs yapmıyor. Venüs bizim gözle görülmeyen dünyayı anlamamızı sağlar. Uyaranlar seçilmek için Koku, tatlar hazlar arka planda biz bunları Ay ile algılarız. Ama seçmek için bazen vicdanımızın sesini dinle yani Güneş bazen Mantık Merkür bazen de arzu yada başka şeyler devreye girer. Seçim yapmak karar vermek kararsızlık Venüs ile ilgilidir.

  • Element olarak baktığımızda Bakır’dır. Bakır
  • Elektriği diğer bütün metaller içinde gümüşten sonra en iyi ileten elementtir.
  • Varlık varlıkla, finans ile alakalıdır. Venüs sadece seks ve cinsellik değildir. Yaşam çiçeği, yaşamı idare eden gezegen. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın