Covid-19 Dönemi Hallerine Dair

Covid-19 Dönemi Hallerine Dair

Malum virüsün ortaya çıkardığı şeylerden biri de komşularımızı tanımıyorduk. En yakınımızda olan insanlar ile belki diyalog kurmuyorduk. Birçok insan evimizde, binamızdaki komşularımızla irtibatımız güçlendi diyorlar. Biz bazen deprem olmadan karşı komşumuzla bağlantıda olmuyoruz.

Bazen bu tür bir durum olmadan karşı komşumuz ne durumda, yemeği var mıdır diye sormuyoruz. İşte aslında bu gerçekten de virüs vesilesiyle Yaradan’ın, İlahi Mekanizma ’nın niyetini gösteriyor. 

Birlik bilincinin daha da güçlenmesi için aynı zamanda. Virüsün insan bilincine getirdiklerinden biri de bu. Yani şimdi insanlar evlerine kapandıklarında, şunun farkına vardılar: evet benim gibi evde olan insanlar var. İyi midirler, aynı çocuğunuzu düşünür gibi başkalarını da düşünmeye başladılar.

Dolayısıyla Dünya insanlarının birbirlerini düşünmeleriyle alakalı bir kapı açıldı. Bu da sadece ailemizi değil, sadece etrafımızdaki insanları değil, sadece sevdiğimiz insanları değil, diğer insanları da düşünmeye başladık. Sağlık sektöründe çalışanlar çok kolay durumda değiller. Onlar en önde, buna şahit olan insanlar, onları düşünüyorlar. 

Ruhsal çalışma yapan insanlar değil, her gün onlara alkış yapıldı bir süre. Bir süre onlara ne gerekiyorsa yapılmasıyla ilgili bir bilinç oluştu. Yani yapılmış mıdır, önemli olan şu; insanların bir başkasını kendisi gibi düşünme, kendi ailesi gibi düşünme süreci başladı. Bu bence çok büyük bir atılım. Sizin ailenizde olmayan birini düşünmeye başlamak aslında insanlıkta Birlik bilincinin önemli bir düzeyde artacağı bu süreç içinde gösteriyor.

Corona Virüs ve Sevgi

Özellikle bütün ışık yolunda olanlar, kalbine doğru ilerleyenlerin her biri Işığımızı daha yüksek seviyede tutarak deniz feneri misali yol gösterici olmak birliğin gücünü arttırır. 

Düşüncenin ve duygularımızın bir şey yarattığının farkında olanlar olarak özellikle bu dönemde zor durumda olanlara dokunmak aynı zamanda.

Sağlık sektörü içindekiler de aynı zamanda. Gerçekten şu anda çalışmak zorunda olanlar kendi bilincine göre, onlara bir şekilde her şeyin yolunda olduğunu, sadece insanlığın bir sürecin içinden geçtiğini, aslında bunun insanlığın küçük bir kıyameti olduğunu, bunu daha önce de insanlığın yaşadığını ve atlattığını özellikle ifade etmek. 

İnsanlar gelecekte ne olacak korku ve kaygısı taşıyor.

Şu anda geleceğe baktığımızda çok parlak ve yüksek bir sıçrama görüyoruz. Bir kuantum sıçraması yapacak bundan sonra insanlık. Çünkü ne zaman böyle bir şey olmuşsa, hep öyle oldu. 

Mesela Ortaçağ’daki vebadan sonra o da aynı zamanda Dünya’nın her tarafına yayılan bir rahatsızlıktı. Ondan sonra Ortaçağ kapandı başka çağ başladı. Bu da başka çağın başladığı bir zamanda büyük bir dönüm noktası ilan olacak. Bir film karesinde gibiyiz. Bunu Hollywood filmlerinde falan seyrederdik. Bir şey olur da Dünya’nın her tarafına yayılır. Bunu fantastik film karesinin birindeyiz.

Gerçekten de bu tarihi bir dönem. Bu dönemin güzelliğini, en yüksek düzeyde algılayan insanlar, bu dönemin hikmetlerini algılayan insanlar olarak, diğer insanlara, bizden talep edenlere de dokunmak şeyimiz var. Bu bir zorunluluk değil ama bir şekilde dokunacağız. Çok şükür birçok hikmeti var bu dönemin.

Covid-19 ve Çakralar

Bir de şunu da getirecek bu dönemden sonra. Şimdi mesela kök çakra konusunda özellikle dünyanın şöyle bir algısı var. Yani ben çalışmak zorundayım, çalışmazsan ihtiyaçlarımı gideremem, kendimi geçindiremem vs. Şu anda çalışmayan insanlar ve büyük bir oranda da işlerinden çıkarılmış insanlar da var. Şimdi şunu farkına varacaklar, aaa çalışmadan da yaşamımı sürdürebiliyormuşum. Yani aslında tam bir Samed çalışması bu.

Evde kaldığınız zaman fazla kıyafete ne gerek var, iki üç tane kıyafet yeter. Farkına varıyorsunuz Eve daha az para girse de aa oluyormuş şu an sadece dışarı çıkmıyoruz ama çok fazla şey görüyoruz bir yandan. 

İnsanlar madde dünyasında madde biriktirmenin saçmalığını da algılayacaklar. Şu an arabası olanlar, binemiyorlar. İnsanlar dışarıdaki para artırmak, biriktirmek kavramının ötesine de geçecekler.

Finans dünyasında önümüzdeki dönemde çok büyük dönüşümler var. İnsanlık bolluğun içindeyken bir yandan da ihtiyaç kavramının da ötesine geçecek. Çalışmadan da belki yaşayabildiklerini algılayacaklar.

Covid – 19 ve Uzaktan Eğitim

Uzaktan da eğitim olabiliyor, bunun da farkına vardılar. Hatta ülkelerden biri Aa bu çok güzelmiş, biz niye okullara, binalara bu kadar para veriyoruz, bu şekilde oluyormuş, insanlar bu şekilde de bir araya geliyormuş. Aynı zamanda ebeveynler ile diyaloğu arttı çocukların. Bazı yerlerde eğitim kalitesinin arttığını görmüşler, İngiltere’de.

Belki de böyle devam ettirebiliriz diyen ülkeler de var. Sonuçta bir okul açtığınızda, bina, su, elektrik parası vs. Bunun yerine insanlar kendi bulundukları yerden de eğitime erişebilirler. Başarılı olur olmaz, sonuç olarak Dünya’da yeni şeyler açığa çıkacak bu dönemden sonra. Yeni fikirler. Belki daha az çaba göstererek daha fazla şey yapabileceğimiz seçenekler bulacağız.

2012’de Dünya başka bir döneme geçti. Fakat hala insanlık dualite, 3. boyut titreşiminde kalmayı zorluyor. Hala 3. boyut bilincinde kalmaya devam etmeye çalışıyor. Dünya artık o bilinçte değil. 

Dünya kendisi 4. boyut bilincinde artık. Üzerindeki insanları da 4. boyuta taşımak istiyor. Bu dönemde İlahi Mekanizma’ nın bize söylediği şey artık 3. boyut bilincinde kalmak isteyenler doğal seçilime uğrayacak. Dünya bir üst boyuta geçti. Artık bu Dünya’da 3. boyutta yaşamayı arzu ediyorsanız bu Dünya bunu desteklemiyor artık. Daha çok buradan ayrılan, özellikle her birine rahmet diliyorum, şu an milyona yaklaştı. O kadar insan şu anda toplu geçiş yapıyor.

Geçiş yapan insanların her birini onurlandıralım. Geçiş yapan canlarımızın büyük bir bölümü eski enerjiye, 3. boyuta takılan bir önceki neslimiz daha çok. Bizim biraz daha babalarımız belki, dedelerimiz. 3. boyut dünyayı artık sıkıştırdığı için onları, toplu olarak ayrılmayı tercih ediyorlar. Ama tabii ki bu tercihi onurlandırıyoruz. 

Kolay değil tabii kendi yakınlarımızdan birinin başına gelirse o zaman kolay süreç olmamasına rağmen, aslında her şey bir şekilde İlahi Mekanizma ile beraber olması gerektiği gibi oluyor. Bu sürecin içinde gidenlerin her birine Rahmet ve ışık diliyoruz. Onların ailelerine sabır diliyoruz. Kolay bir şey değil ancak bunları tercih ederek geldi insanlar.

Biz bu döneme gelmeyi tercih ettik. İyi ki bu döneme gelmeyi tercih ettik. Çünkü bu dönemde gerçekten de büyük iş var. Rejenere olun, yenilenin. Bundan sonra herkes ayağa kalkacak, öne çıkacak. İçsel olarak bu oluyor.

Corono Sonrası İnsanlık

Şu an dönüşüme uyan türler kalıyor. Buna doğal seçilim deniyor biyolojide. İnsanlar giderken doğal seçilim demek biyoloji öyle tanımlıyor. Dünya’da bu döneme kadar farklı farklı türler ayrılmışlar Dünya’dan. Bir kavim tamamen ortadan kalkmış. Dünya belirli dönemlerde kendisine uymayan türleri, tür derken bütün türlerden bahsediyorum, sadece insan türleri değil. İşte diğer hayvan türleri de öyle. Bir şekilde sürecin değişimine uymayan türleri bir şekilde doğal seçilime uğratıyor.

Bu dönemde biz de tabii ki gidenlerin bu dönemi kaçırmamak için geri döneceklerini görüyorum. Çok hızlı bir şekilde gidiş geliş var. Gidişin olduğu kadar gelişin de olduğunu görüyorum. Dünya bu dönemde ve sonrasında tekrar yenilenerek bu sürecin içinden bir şekilde çıkacak. Bu birden değil. Bu karantina bittiğinde bütün her şey değişip yeni dünyaya uyanma süreci zaman alacak. İnsanlık şu anda bile çok fazla çalışma aldı. Çok fazla insan içlerine dönmeye başladı.

Dışarıdakinin aslında içerdeki gibi olduğunu görmeye başlayınca. Muazzam bir süreçteyiz. Belki Dünya’nın son 11 bin yılının en önemli döneminden birindeyiz. Buradan çıkacağız en kolaylıkla olsun inşallah.

Şu anda insanlar sarılamıyorlar. Bundan dolayı sarılmanın ne kadar önemli, güçlü bir enerji olduğunu, sarılmadığınızda anlıyorsunuz. Şimdi insanlar bir araya geldiğinde elleri havada kalıyor, sarılamıyor, böyle duruyor. 

Sarılmak ne kadar önemli, güçlü bir şeymiş, kalbi açan bir şeymiş görmeye başladılar. Sarılma, dokunma, temas kalbi açar. İnsanlar bu süreç atlatıldıktan sonra doya doya birbirlerine sarılıp tokalaşacaklar. Dünya’da bu konuda da bir uyanış olacak. İnsanlık böyle bir şey olmadan da bazen de göremiyor.

İzolasyon bir şekilde sevgiyi artıracak. İnsanların birbirlerine sarılmasını, doğaya daha fazla sevgi aktarabilmesini sağlayacak. Bunun büyük hikmetleri var bu dönemin sonrasında. En kolaylıkla olsun inşallah.

Psikoloji ve Corono

Dünya bu şekilde iken insanların içinde endişeler, kaygılar, korkular oluyor. Şu an her yerden bir korku bombardımanı var. Herkes bugün kaç kişi öldü takip ediyor. Karantina ne kadar devam edecek? 

Gelecek kaygısı, insanlar işini kaybetme korkusu. Şu an turizm durdu mesela. İnsanlar bu kadar kaygı içindeyken huzur içinde olmak büyük bir şükür sebebi. Yaşam devam ediyor böyle, belki işler azalıyor. Belki bazı kurumlar kapanacaklar. Sonuç olarak bilecekler ki son değil, başka bir şey yaratırız belki. Bu dönemden sonra birçok insanın işlerinde de değişiklik olacak.

İnsanlık bunu kendisi seçti. Dışarısı her zaman içerisi gibidir. İnsanlık böyle bir şeyden geçmeyi kendisi seçti. En kolaylıkla, az yara bereyle en azından geçmesi için insanlığın, elimizden geleni yapıyoruz. Çok şükür iyi ki bir aradayız. Belki insanlığın, Dünya’nın dönüşümüne şahit oluyoruz. 

Doğanın ve insanlığın uyanışına şahit oluyoruz belki. Birazcık yara bereler oluyor, yanımızdan ayrılanlar oluyor. Bunu yaşadık daha önce de ilk yaşadığımız değil. Daha önce de savaşlar, yıkımlar yaşadık, vebalar yaşadık. Göktaşı çarptı, Dünya’nın 2/3’ü gitti. Tufan oldu Dünya’nın %90’ı gitti, o yüzden yaşadık.

La ilahe illallah şu demek; içerdeki dışında hiçbir şey yok. Yani Öz’ünün dışında öz benlik diyor ya Yaşar Nuri, işte o ilahi benliğin dışında dışarıda hiçbir put yok. Bu Melek de olabilir, rehber varlık da olabilir, uzaydaki galaksideki ailemiz de olabilir vs. Bunların hepsi özümüzün farklı farklı yerlerdeki eteğe kemiğe bürünmüş veya bürünmemiş halleri.

Allah Aşkı ve Sevgi

Yaradan ile bir olup olmadığınızı içinizdeki Aşk’ın gücünden anlayabilirsiniz. Kısaca böyle söyleyeyim. Stabil kalmayı, saflaşmayı vurgulamamın sebebi o. O’ndan uzaklaşmanın sebebi; korkular, endişeler, kaygılar, öfkeler. Şimdi bakıyorsunuz insanlar kızıyorlar, buradan giden insanlar var. Bu arada, içimizden biri de ayrılabilir. 

Defalarca ayrıldık, insanlar ölüyorlar. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama biz bunu kabul ederek, bunun için geldik buraya. Ölebileceğimizin bilinciyle geldik. Bunları bırakıp endişeyi, kaygıyı; gerçekten buraya geldiğimiz İlahi bilinçle içimizdeki o Aşk’ı, huzuru yarattığımızda o zaman Onunla bir arada oluyoruz. 

Kutsal yanımızla Yaradan’la bir arada oluyoruz. O zaman hissettiğimiz şeyin tarifi yok, ancak AŞK diyebiliyorum. Kelime de belki yetmiyor bazen. O’nun içinde olmanın halinin herhangi bir tarifi olmasa da en yakını AŞK halinde olmak. Umarım her biriniz bütün hücrelerinize davet etmeniz güzelliğini hissedersiniz.

Kurs Önizlemeleri

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin