Duygu ve Düşüncelerde Saflaşmanın Bilinçaltına Etkisi

Sosyal medyada paylaş

Simyada sayı ilmi ile bağlantısı nedir?

Simyada Saflaşma çalışmaları direkt bilinçaltı ile ilgili. Bilinçaltı aslında;
“Sizde ortaya çıkan tekrar eden düşüncelerdir. Bilinçaltı programlanmış düşünce kalıplarıdır. Kim tarafından programlanmış; anneniz olabilir, babanız, toplum olabilir, DNA’nızdaki atalarınızın kayıtları olabilir. Bunların hepsi bilinçaltını oluşturan unsurlardır.

Hem karmaşık hem basittir. Duygunun altındaki sebebin hiç alakası olmayan bir şey olduğunu görüyorsunuz buzdağının görünmeyen yüzü gibi. Mesela bilinçaltında otoriteye karşı “öfkenin”, “sevilmiyorum” hissine dayandığını görüyoruz. Yüzeyde baktığınızda ne alakası var diyorsunuz aslında sevgi beklentisi var. “Ben sevilmiyorum” ihtiyacını otoriteye öfke üzerinden ifade ediyor kişi.
Saflaşmanın Bilinçaltın Etkisi

Geçmiş, atalar, anne baba, soyağacı ya da DNA’lardan gelmiş olsun tüm bu kayıtların hepsi bir düşünce. Ve hepsinin oluşturduğu bir duygu var. Bilinçaltı ne kadar derin olursa olsun mutlaka bir düşünceden ve duygudan kaynaklanıyordur. Ya düşünce olarak ortaya çıkıyor sizde ya da duygu olarak ortaya çıkıyor. O yüzden siz düşünce ve duyguların farkına vardığınızda bilinçaltını çözmeye başlıyorsunuz. Yani belki on bin yıldır taşıdığınız bir duyguyu çözdüğünüzde atalardan gelen duygu düşünce kalıplarının düğümünü çözmüş olursunuz. Bunlar değiştiklerinde GEÇMİŞİN yani DNA’nın zincirini kırmış oluyorsunuz.
Duygu ve düşünceler üzerine çalışmak; en hızlı ve en kolay bunun içinden çıkılacak yöntemlerden biri. Daha az sarsıcı ve daha kökten diyebiliriz. Yaptığımız bu çalışmalar ile bilinçaltında dönüşümler meydana getiriyoruz.

Özellikle duygular üzerine çalıştığınızda bilinçaltının elindeki oyuncağı almış oluyorsunuz. Bilinçaltı sizde bir şeyi aktive ederken düşüncenin o programını aktive ederken duyguları kullanıyor. Düşünceler duygulara dönüşmediği sürece sorun yok onlar düşünceler sadece. Düşünce hava elementi, bir duyguya dönüştürmediğiniz sürece onlar gelip geçerler. Düşünceyi duyguya dönüştürmüyorsanız, sadece bir düşünce olarak kalıyorsa, bedeninizde bir sorun yaratmıyor. O düşünceye devam edip, tutarsanız o zaman yaratıma geçer bu başka bir şey.

Simyada Sayı İlmi

Simyada sayı ilminde biz rakamları incelerken onların hem gölge hem de aydınlık taraflarını ele alıyoruz yani yaradandan uzak ve yakın halleri. Her 2 tarafıda da deneyimleyerek bir çakrada uzmanlaşırız. Gölge tarafları deneyimleyip, sınavları verip, sınanmalar ile o engelleri aştığında her 2 tarafa da hâkim o rakamın karşılığı olan çakradan mezun olarak güçlenmiş biri oluyoruz. Dolayısıyla yaptığımız duygu, düşünce ve sözlerde saflaşma rakamların merkezinde kalarak içsel özgürleşme yaşamamızı sağlıyor. Yolumuzda ilerlerken engelleri aşmamızı kolaylaştırıyor. Nihai amacımız tüm rakamların özelliklerinden geçerek özgürleşmek.

Melek Shekinah Öztürk
Eğitmen ve Danışman
İlgili Diğer Yazılar

One thought on “Duygu ve Düşüncelerde Saflaşmanın Bilinçaltına Etkisi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: