İçsel Rehberinizin Desteğini Alın

Sosyal medyada paylaş

İçsel Rehberinizin Desteğini Alın

Bu saflaştıkça açılacak bir şey. Gözümüzün, kulağımızın, dudağımızın, kalbimizin perdeleri katman katman kalktıkça aradaki perde inceliyor. Perde inceldikçe de çok daha rahat, yüksek düzeyde iletişim gerçekleşiyor. 

Rehberlerimizde, Meleklerimizden bir şey istemediğimiz sürece, bir şey talep etmediğimiz sürece, bir soru sormadığımız sürece, bana bu konuda yardım eder misin demediğimiz sürece, onlar elleri kolları bağlı, en fazla etrafımızda durabiliyorlar. Çünkü özgür iradeye göre bize o durumda yardım edemiyorlar. Ama biz talep ettiğimiz zaman, şu konuda yardıma ihtiyacım var, yardım edin dediğiniz zaman, o konuyla ilgili kim çalışıyor bilmenize bile gerek yok. Sadece yardım istediğinizde o konunun uzmanı geliyor, size elini atıyor mutlaka.

Burada gözünüzdeki, kulağınızdaki, görülerinizdeki perdeler kalktıkça daha çok hissediyor olacağız. Bir Melek ya da Rehber, Üstat geldiği zaman onun enerjisini en çok kalbinizle hissedersiniz. Ortamdaki bir titreşim farklılığından ya da görmeseniz bile “şurada biri var” hissinden. Bazen görünüz açıldığında şurada bir renk görüyorum, bu hangi Melek ya da Rehber? diye hissettiğiniz oluyor.

Kalple hissediliyor daha çok. Bazen eğer duru duyunuz açıksa duyuyor olabilirsiniz. Bazen somut bir şekilde ses olarak duymasanız bile kafanızın içinde biri konuşuyormuş gibi olur. Bazen kafanızın içinde iki kişi konuluyormuş gibi oluyor. 

Sizin sesiniz ve Rehberin sesi. Bazen de sanki kendiniz onu düşünüyormuş, sanki tek bilinçmiş gibi artık o tekleşme gerçekleşmişse tamamıyla sizin zihninizden akıyormuş gibi gelir. Ama aslında o üstadın akıttığı bir ilim akışıdır. Bunlar zamanla, deneyimledikçe anlayacağımız şeyler.

Sizinle konuştuğu zaman, çoğu zaman kafanızın içinde biri konuluyormuş gibi oluyor. Bu ses “Git şunu yap, bak böyle yaptın, böyle oldu” gibi birlik bilincinden ve sevgiyle konuşmuyorsa o ses çok yüksek titreşimli bir varlığın sesi değildir. “Teşekkür ederim hizmetine ama ben sevgi dolu varlıklara izin veriyorum” deyip onu sevgiyle yollayabilirsiniz.

Üstatların, Meleklerin, bizimle birlikte çalışan Rehberlerin sesi her zaman naiftir, sevgi doludur, her zaman kapsayıcıdır, her zaman kalptendir, yükselticidir. Ufuk açıcıdır, genişleticidir, “daraltıcı” değildir hiçbir zaman. Yaptırımlı değildir “Şunu yap, bunu yap” “asla” öyle değildir. 

Böyle bir şeyler duyduğunuz zaman anlayın ki ya sizin zihninizin sesi, siz bir Rehber konuşuyor gibi algılayabilirsiniz, bazen böyle şeyler olabiliyor. Bunun ayırdını yaşadıkça, deneyimledikçe eminliğini kazanacaksınız.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: