Gezegenlerin Sembolleri

Sosyal medyada paylaş

Gezegenlerin sembolleri de 3 sembolün birleşimidir.

Güneşin sembolü üstteki. Dışarıya doğru ışığını yayan bir yapı.

İkincisi Ayın sembolü, değişken.

Üçüncüsü Venüs sembolü, kardinal yapıyı sabit Dünya ile birleştirmeyi ifade ediyor. İlahi formu fizik dünya ile birleştirir. O yüzden Venüs sanatla ilgilidir.

Dördüncüsü Merkür. Üçünün birleşimi. O yüzden Tanrılar’ın elçisidir. Hem aşağı hem yukarı ile ilgilidir. Gezegenlerin sembollerine bakarak da bilgi alıyoruz. Hangi tarafla ilgili olduğunu. Merkür, yukarıdaki Ayın ve Güneşin yapısını, kardinali ve sülfürü sabit dünyaya indiren gezegendir. Yani iletişim gezegeni.

Beşincisi Mars. Sülfürün dışarıya doğru kendisini projekte etmesiyle ilgili. Mars iradesiyle ilgili. Sülfürün iradesini dışarıya çıkarmak.

Jüpiter de bir artı var. Bu Dünya. Bunun üzerine Ay var. Artının sol kolundan yukarıya doğru. Yani Dünya’nın üzerine genişlemeyle ilgili Jüpiter. Sabit dünyanın yukarıya doğru genilmesi.

Satürn bunun tam tersi sınırlama demek. Artı var, sağ kolundan aşağıya doğru yay var. Bu da yukarıdaki en yüksek varlığı fiziksel forma getirmek, sınırlı aleme getirmek anlamında. Satürn karma ile ilgili. Kemiklerle, kemik iliğiyle ilgili. Satürn gezegen olarak kemiklerle ilgili. Napıyor? 

Dünya’nın derinlerine iniyor. Satürn sahneye çıktığında astrologlar korkarlar. Mars gibi. Satürn ortaya çıktığında tokatlayan bir gezendir. Satürn bu arada en yüksek abisi geçtikten sonradır. Satürn size; indiği zaman özünüzle uymayan şeyleri yüzünüze vurur. Senin Özün bu değil deyip yüzleştiren gezegendir. Der ki söylediğin her şeyi maddeleştir. 

Maddeleştirmediğin ruhsallığının manası yoktur. O yüzden Satürn daha Dünya’ya indirmeye çalışır insanları.Yukarıya çıktın ama aşağıya indir. Biliyorsun ama uygula! Satürnün büyük bir öğretmen edası var. 

Tokatlayarak öğretiyor. Asıl amacı sizi kendinize dönüştürmek. Yaradan’a dönüştürmek. En fazla hatırladığınız öğretmenleriniz size en fazla zorluk çıkaranlardır. En fazla öğrendiğiniz öğretmenleriniz de olabilir onlar. Çok güçlü inisiye eder. Jüpiter daha yumuşaktır, genişletir. Satürn daraltır, aşağıya indirir. Çok yukarıya çıktın, aşağıya in, fiziki dünyaya in der. Satürn bunu topraklaman gerekiyor der. Aldın bilgiyi aşağıya indir! Satürnün fiziki forma getiren bir yapısı var.

Gezegenlerin şekilleri de bir şey anlatıyor. Onları anladığımızda da o gezegenleri anlamaya başlıyoruz. 3 şekilden oluşuyor.

Şimdi bu yapıyı birleştirerek çalışacağız astrosimyada. Elementlerin dünyası, 3’lü prensip, 7 iç gezegen ve tabii ki 3 dış gezegen. Bunları birleştirip ustalaştığımızda yıldız haritası ondan sonra evler vs.içerisinde girince açılar girecek.

Melek Öztürk / Simya Eğitmeni

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: