Meridyenler ve Numeroloji

Sosyal medyada paylaş

Üst Damak ve Meridyen Noktaları :
Ağız çatısındaki üst damak iki kısımdan oluşur. 
Sert ve yumuşak kısım. Sert damak ağzın çatısı olarak düşündüğümüz yerdir. Sert damakta 84 meridyen noktası vardır. Sert damaktaki 64 nokta, dişlerin arka  kısmında, iç taraf boyunca yerleşiktir. (Her bir diş için 4 nokta mevcuttur. 

Diğer 20 nokta, kalan 10 nokta ile birbirine karşılıklı olmak üzere U şeklindeki merkezi kısma yerleşmiştir. Yerleşim noktaları ağız içi kısımlardaki şekil değişikliklerinden dolayı her insanda aynı yerde olmayabilir. Fakat genel örnekleme evrenseldir.

Hipotalamus ve Meridyen Noktaları:
Dil hareketi bu meridyen noktalarını stimule eder. (Harekete geçirir) Noktalar bir bilgisayardaki tuşların olduğu klavye gibidir. Bilgisayar beyindeki hipotalamus bölgesinde yerleşiktir. Bilgisayar ses efektlerini kabul eder. Ondan sonra bu ses efektleri beyin ve vücuttaki önemli yaşamsal gölgelere giden kimyasal haber taşıyıcılarını düzenleyen talimatlara dönüşür.

Hipotalamus beynin ortasında duran thalamus’un hemen altında yer alır.

Hipotalamus kan damarları tarafından hipofiz bezine bağlıdır ki bu bez vücudun ana bezidir.  Susuzluk, açlık, uyku, vücut sıcaklığı gibi. Önemli fonksiyonların düzenleyicisi olarak bilinir. Hipotalamus ruhsal durum, duygusal davranış ve cinselliğin ayarlamasını yapar. Merhamete açılırsınız.

Kelimelerle nasıl şifa verirsin?
Bu tamamen zihniniz, vücudunuz ve ruhunuzun kullanımıdır. En güçlüsüde Prana’dır. Kelime Pavan Guru 
(hava elementi) olur vkelime silinmez. Kelime akaşık kayıt olur. Evren kelime tarafından dengelenir.
Eğer bir dakikalığına bütün dünyada ses olmasaydı, bütün galaksiler, galaksiler içindeki galaksiler ve evren ayrılıp dağılırdı. Evreni merkezde tutmak için ses olmalıdır. Bunun adı Shabd’dır. Ben her zaman mantranın gücüne inanıyorum, mantranın gücü Allahın insana verdiği insanın gücüdür (Yogi Bhajan)

Mantra, Chanting sizi uyumlayan, sizi sese uyduran1 numaralı ruhsallıktır. Kendinizi ilahi bir enstrüman gibi düşünün. Şarkı söylediğinizde, enstrüman tellerinden, çıkan titreşimler, vücudunuzdaki 30 trilyon hücrenin çınlamasına, yankılanmasına sebep olur. Bu da sizi fiziksel, duygusal, zihinsel olarak form almanızı ayarlar. 

Sizler 72 telden oluşursunuz. 72 saatlik bir süre boyunca değişim gösterirler. Tepe çakrası bin yapraklı lotus çiçeği, binlerce titreşimiyle bu her bir teli etkiler. 72.000 sinir ucu titreşimsel etkileriniz bütün vücudunuza enerji gönderir.
Merkezi ayar teliniz parasempatik sisteminizdir. Merkezi ayar teli diğer bütün teller için ayarlayıcı bir ses tonu vazifesi görür.

Omurgadaki Sushmuna merkezi kanalı aktive edildiği zaman ve iki destekleyici kanal olan ida ve pingala onunla beraber harekete geçtiğinde, bütün sistem titreşmeye başlar.

Mantra’yı söylemeye başladığınızda önce bilinçli ve yüksek sesle olmalı, o zaman melodi zihinsele dönüşür.

Ritim doğruysa konsantrasyonunuz ve teslimiyetiniz ritmin atışına uyumlanır. O zaman merkezi sinir sisteminiz ritmi titreştirir. Sadece dinleyin.

Anahat bilinçli bir çabanız olmaksızın merkezi sinir sisteminizin mantrayı titreştirdiği durumdur. Mantra sonsuza uyumlanır. Kendi egonuzdan veya sonlu varlığınızdan ürettiğiniz herhangi bir şeyin ötesinde ondan uzak sizde titreşirsiniz. (Mantra gibi Kuran ve ilahi okumak, zikir, yüksek titreşimli şarkı söylemekte aynı şekilde etkilidir)

Göksel ve Dünyasal Alemdeki Kelimeler

Yüksek üçgenler göksel, alttakiler dünyasaldır. Alt üç ve üst üç çakra, ikisinin karışımı kalp merkezindedir. İnsan dünyasında ses tepe çakrasıdır. Sözgelişi herhangi bir konuşma dünyasaldır.

Nefes ani his ve dürtüleri tekrar harekete geçiricidir. Kelimeleriniz bu duyguları yansıtır. Yüksek ve alçak gerçekliğe eşit olarak çekiliriz. Kalp merkezi ile merkezde kalınız.

Nefesiniz ve kelimeniz uyum içindedir.  Kelimeleriniz yüksek benliğinize sorumlulukla hizmet eder ve şefkat, sevecenlik düşük dürtülere hislere cevap verir.

Sessiz farkındalıkla ya da Mantra ile meditasyon yapmak:
Meditasyonun ana temeli bilinçaltını arındırarak ruh ile hizalanmayı sağlamaktır. Bu bir mental duş almak gibidir bütün hastalık ve takılı olanı temizler.

Sessiz meditasyon,
Sessizlik zihin içinde birçok deneyime izin verir. Sessizliğin bilinçaltının çöplerine girme izni vardır. Sessizlik bilinçaltının çöplerini çıkarır. 

Birçok düşüncenin, duygunun bilinçli farkına varırsınız. Yaşamın bilinçaltı ile nasıl beraber gittiğini görürsünüz. Sessize nefesi izlemek, dürtülen zihnin yumuşak biçimde farkındalığa gelmesini sağlar. Bu bütün karmaları arındırmaz, bilinçaltının derinlerindeki bırakılan izleri gösterir.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: