Online Tarot Kursu

Tarot, yüzyıllardır gizli gerçekleri ortaya çıkarmak için kullanılan 78 resimli karttan oluşan bir destedir. Son birkaç yılda, tarot’a olan ilgi muazzam bir şekilde arttı. Giderek daha fazla insan, hayatlarını daha yaratıcı bir şekilde yaşayabilmek için iç ve dış gerçeklikleri harmanlamanın yollarını arıyor. 

Tarotta kişisel gelişim ve içgörü için güçlü bir araç keşfettiler.

Bu kurstaki amaç size kartları nasıl kullanacağınızı göstermektir. Tarot, kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir ve iç kaynaklarınızı nasıl daha güvenle kullanacağınızı öğretebilir. Tarot’u başarılı bir şekilde kullanmak için “psişik güçlere” sahip olmanız gerekmez. İhtiyacınız olan tek şey, doğal sezginizi onurlandırma ve geliştirme isteğidir.

Tarot’u Öğrenmek, temel bilgilerle başlayan ve ardından yavaş yavaş tarotun daha ayrıntılı yönlerine ilerleyen dersler yeni başlayanlara yöneliktir, ancak deneyimli tarot kullanıcıları da bazı yararlı fikirler ve teknikler bulacaktır. 

Kurs İçin Neler Gerekli?

Bu kurs için tek gerçek gereksinim bir tarot destesidir

Rider Waite ve onun birçok çeşidi , açık ara en popüler tarot destesidir.

Halihazırda farklı bir 78 kartlık desteniz varsa, onu kursla birlikte kullanabilirsiniz. Hangi desteyi kullanırsanız kullanın, tarot çalışmasının ilkeleri hemen hemen aynıdır. Artık birçok yerden tarot destesi satın alabilirsiniz. 

Tarot kursu, yetkinliğinizi ve Tarot okuma becerilerinizi geliştirmeyi amaçlar. Tarot destesindeki 78 kartın her birinin anlamlarını öğrenin ve kartları daha anlamlı ve doğru bir şekilde yorumlamak için kullanılan dinamik teknikleri gösterin.

Başkalarına ve kendinize rehberlik etmek için Tarot nasıl kullanılır?

Bu kurstaki ilk ders, Tarot’un günlük hayatta sağlayabileceği pratik bilgelik ve rehberliğe odaklanarak, Tarot’un inanılmaz dünyasına giriş sağlar. Tarot, yaşamda kişisel ve profesyonel danışmanlığa ulaşmanıza yardımcı olan olağanüstü güçlü ve bilgilendirici bir araçtır. Tarot kartlarının yüzyıllardır insanların zihinlerini ve hayal güçlerini nasıl işgal ettiğini keşfedin. Jung’un bakış açısından, bilinçaltını ortaya çıkaran ve psişik simyanın kalıcı ipuçlarını takip eden bir süreç olarak Tarot okumaya dalın. Son olarak, kart destenizi nasıl seçeceğinizi keşfedin.

Bu ders, Tarot destesinin 78 kartını gözden geçirir, her kartın kendi görüntüsü, sembolizmi ve hikayesi vardır. 22 büyük arkana kartı, anıtsal, çığır açan etkileri temsil eder. Onlar, döngülerin başlangıçlarını veya sonlarını tanımlayan, yaşamı değiştiren hareketleri temsil eden güçlü karmik ve ruhsal derslerdir. Bu dinamik kartlar, büyük geçişler sırasında ortaya çıkar ve belirgin dönüşüm anlarına işaret eder. 56 küçük arkana kartı ise günlük meseleleri yansıtıyor. Her gün yaşadığımız denemeleri ve sıkıntıları yansıtırlar. Bu ders, tarot okuma ustalığınızı artıracak pratik ve basit kart yorumlama teknikleri sağlar.

Kartların her biri, bir zamanlar ustalaşıldığında hayatın her alanında neşe ve mutluluğa yol açan güçlü ruhsal dersler içerir. Büyümenizi ve anlayışınızı sürdürmek için bu korkulan kartların nasıl yeniden çerçeveleneceğine bakacağız.


Ücretsiz Kurs Merkezi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

Ücretsiz Kurs Merkezi sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et