Elementler ile Sörf yapabilmek

Hızlı hızlı günlerden geçiyoruz, Dünya üzerinde birçok dönüşüm oluyor. Belki ülkemizde de var bu dönüşüm. Özellikle eskiyi bırakmayla ilgili çok fazla enerji var Dünya’nın üzerinde. Bugün ve dün aynı zamanda aynı şekilde idi. Hava elementinin hakim olduğu bir dönemdeyiz. Düşüncelerin dönüştürülmesiyle bağlantılı bir zamandayız. 

Eski düşüncelerin birçoğunun yıkıldığını, belki de 5. boyut düşüncelerin artık geleceğini görüyoruz.

Eskiye ait birçok şey çözülüyor belki yıkılıyor. Tutunduğumuz her şeyi bırakıyoruz belki bu dönemde. Uyanış dönemi içindeyiz. Biz izleyeceğiz ve kalbimizdeki sevgiyle daima onu yükselterek, bu sürecin içinden insanlığın en hızlı şekilde geçmesi için çalışacağız.

Hava durumları insan bilincinin durumlarıyla çok bağlantılı. Bu durumları daha da yumuşatmak için ışığımızı daima daha yüksek bir orana çıkarmak çok önemli.

Enerjiyi Aşağıya Doğru Yönlendirmek

Oturduğumuz yerden popomuzun altından ağacın kökleri gibi köklerin çıkıp toprağa karıştığını da düşünebiliriz. Önemli olan enerjiyi nefes alırken yukardan indirip nefes verirken aşağıya doğru yönlendirmek. Bu bedenle bağlantıyı güçlendiriyor. Çok fazla zihinde iken o ruh-zihin-bedenin iç içe oluşu kopuyor. 

O merkabahın üçgenleri sanki biribirinden ayrılıyor gibi. Yani enteresan havada uçuyor gibi bir durum oluyor. Onu aşağıya indirmek ve tekrar merkezine getirmek icap ediyor. Enerjiyi aşağıya doğru yönlendirdiğimizde tekrar ruh bedene merkezleniyor. Zihin, duygular, düşünceler her şey yerine oturuyor, topraklanıyor. En önemlisi topraklamak. Dünya’yla, toprakla olan bağlantımız güçleniyor. Enerji çok havada, uçuş uçuş, yoğun. Düştüğümüzde de derin düşüş oluyor dolayısıyla. 

Oradan çıkmaya çalışmaktansa mümkün olduğu kadar merkezde, topraklı ve sabit kalmak daha kolay oluyor. Duygular su elementi yoğun olduğunda dibe iniyor, köklere balçık gibi adım atmayı hareketi güçleştirebiliyor. Enerji çok yoğun olduğu için sanki böyle kıyafetle denize girmiş gibi. Bir de o çekiyor aşağıya. Stabil kalmak çok önemli o yüzden.

Bu dönem içinde birlik halini hatırlamak çok önemli. Çünkü yalnız değiliz hiçbir an içinde. Bize hizmet eden birçok varlık var, rehberlerden meleklere, meleklerden insanlara, hayvanlara, minerallere, bitkilere kadar her şey bize hizmet ediyor. “Ben senin elinden tutabilirim” diyor. Bazen bir kristal, rehber, melek oluyor. Aslında bunu kavramak, yalnız değiliz. Hepsini tek başımıza halletmek durumunda değiliz. Etrafımızdaki BİRliği güzelliği hatırlamak, muhteşem düzeni hatırlamak, daha hızlı çıkmamızı sağlıyor o girdiğimiz yerden.

Sörf yapmayı öğrenmek bu dönemde çok önemli. Enerjiler içinde, hava rüzgarlı mı haydi sörfe gidiyoruza alışmak lazım artık.  Bu dönemin rüzgarları güçlü rüzgarlar. Fırtına gibi her şeyi süpürüyor bir yandan. Bunların içinden keyifle geçmek için sörf tahtamızı alıp haydi bugün sörfe gidiyoruz ya da yelkenliye çıkıyoruz haydi bugün deyip oradan kolaylıkla çıkmak çok önemli.

Bu sürecin içinde stabil durmak biraz daha güçlenmeyi gerektiriyor, daha da titreşimimizi. Sistem de bunu söylüyor, evet bu yoldasınız, öncüsünüz burada sadece amacımız kendi hayatımızda dönüşüm yapmak değildir. Aynı zamanda başkalarına da dokunmaktır, profesyonel ya da değil. 

Bunu bilinçli olarak tam zamanlı yapın ya da değil. Sonuç olarak birilerine dokunuyoruz. O yüzden sistem de diyor ki madem bu yolculuğun içinde öndesiniz, insanlara ışık oluyorsunuz; o zaman güçlenebildiğiniz kadar güçlenin. Dışarıdaki hiçbir şeyin sizin titreşiminizi bozmayacağı kadar titreşiminizi yükseltin. Tam bunun egzersizlerini yapıyor sistem, bir dalga gönderiyor, haydi ayakta kalıyoruz. Bir yüksek dalgayı daha gönderiyor, kalabiliyor muyuz, tamam. 

Birazcık sallandık. Sonra bir daha gönderiyor “Haaa bu tarafımı güçlendirmem lazım “diyoruz. Geminin şu tarafı su alıyor, o zaman hemen orayı tamir yapalım. Bir dalga daha gönderiyor. Olmaya başlamış ama biraz daha.

Sistem artık hızlanacağız, siz öncü, buraya uyandırmaya gelmiş ruhlar olarak, insanlığı da dönüştüren ruhlar olarak güçlenmemizi tavsiye ediyor sistem. Bu açıdan burada stabil kalmak çok önemli. Bu dönem içinde güçlenme antremanları yapıyoruz. Hiçbir şeyin titreşimimizi bozmadığı. Etkiye tepki veriyorsanız hala 3. boyuttasınız, tutunuyoruz. 3. boyut etkiye tepki mekanizmasıyla çalışıyor. 

Öfkelendiğinizde, kızdığınızda bir tepki var. Üzüldüğünüzde de… Bunlar bizi yine 3. boyutun derinlerinde tutuyor. Sistem diyor ki; bu elinizdeki oyuncaklar artık eskinin. Bunları artık bırakın çünkü işlerimiz var. Bu yolculukta olanların çok işi var. Yapacak çok güzel şey var. İş var derken yük anlamında söylemiyorum. 

Gerçekten muhteşem güzellikler var. Tahmin ettiğinizin çok ötesinde. O yüzden tamam bırakalım o oyuncakları, güzellik yaratmaya daha fazla odaklanalım. Çünkü Dünya başka bir yere doğru gidiyor. Burada sizin etkiniz çok önemli, güçlü olacak. Toparlanın haydi gidiyoruzu ifade ediyor sistem.

Sistem diyor ki bu tarafa odaklanın. Güçlenin, hiçbir şeyin sizi etkilemeyeceği düzeyde güçlenin, toprağa köklerimizi iletmek. Hava enerjisini aşağıya doğru indirmek. Çünkü hava çok fazla olduğunda onu fiziki forma dönüştürmediğimiz sürece bu kadar hava çok rahatsız edici olabiliyor. Onu aşağıya, sürekli Dünya’ya doğru indirmek, bedenlemek için bu çalışmayı yapmak önemli. Tavsiye ederim.

Bu dönemde birliğin kıymeti çok önemli. Ayrışmaktan ziyade birleşmek dönemi.

Takdir çok önemli gerçekten de. Kendinizi takdire zaman ayırmanızı tavsiye ederim. Yaptığınız o kadar güzel şey var ki, “yapamadığınızı düşündüğünüz” belki “eksik olduğunu düşündüğünüz” “bunu da hala aşamadım” dediğiniz şeyler olabilir. Önemli değil, yaptığınız çok şey var. Her gün mutlaka bir şeyinizi onurlandırın.

Bu arada bir hava elementinin organize olması için elinde kağıt kalemi olması lazım. Hava elementinin kafasında her şey karışık. Hava elementi manifestör şöyle çalışıyor: alacak eline kağıdı kalemi, elimde hangi enstrümanlar var, tek tek yazacak. Söz uçar, yazı kalır derler ya, hava elementi böyle çalışmazsa onların hepsi uçuyor. 

Materyal hale getirmek için en kolay yol hava elementinde, yazmaktır. Çünkü uçuşuyor sürekli hava elementinde. Bütünsel şifa diyorsanız, kişinin arkadaki nedenini bulmadığınız sürece şifalanma gerçekleşmiyor.

Dizim ağrıyor, arkasındaki sebep ne? Gel şifa yapalım, tamam elini koydun. Aynı zamanda kişiye “hangi konuda adım atmıyorsun?” demek mesela. “Hayatında en büyük direncin ne bana söyler misin?” demek. Bu şifanın en önemli kısmı. Elinizi koyduğunuzda diz ağrısı 5 dk sonra geçer. Ama siz bu soruyu sormayıp kapıyı açmadığınız için 5 gün sonra yine diz ağrısı için sizi çağıracaktır. 

Bir duygusunu yakaladınız serbest bırakma var. Bunların hepsi şifaya katıldığında ne oluyor? Bütünsel şifa oluyor.

Elinizde ne var? Elementler. Bu hastalık nerede, kemiklerde, toprak elementi çalışması. O zaman toprak elementiyle ilgili öğrendiğimiz bitkiler var. Bunu da kullanacaksınız. Kristaller var, kullanacaksınız, her birini birleştirdiğinizde o zaman siz bütünsel şifaya vesile oluyorsunuz.

Yazmak adım atmak demektir. Hava elementinin toprağa ihtiyacı var. Adım atarken bir yandan da yazılı hale getirmek, planlamak. Hava elementinin bir şeyleri organize etmeye ihtiyacı var. Maddenin görünür olması için ne olmalı? Maddenin kalıbı var, onu oluşturduktan sonra kalıbın içinde sınırsızlığı gerçekleştirebilirsin. Önce kalıbı oluşturacağız. 

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın