Gül/Rosa-Bitki simyası

Gülün suyunu, şerbetini, reçelini kullanabilirsiniz. Yanınızda taşıyabilirsiniz, kesenizde gül.

Gül tonik ve astrenjandır. Tadı astrenjan, yani buruk. Bir gülün yaprağını alın dilinizin üzerine koyun. Ağzınızın içindeki tüm suyu alır. Kurutur.

Kadın üreme sistemine çok iyi geliyor gül. Kalp gözünü açan bir bitki. Bence çiçeklerin şahı, yüksek titreşimli bitkilerden zaten. Kalbini kapatmış insanların kalplerini açar. Kişinin kendisini sevmesini sağlıyor.

Kalbini geçmiş deneyimlerden dolayı kapatmış kişiler mesela. Geçmişte ilişkilerde travma yaşadınız ve kalbinizi kapattınız. Gül çok iyi çözüyor bunu. Kalbinizi açıyor, genişletiyor. Korkularınızı şifalandırıyor. Gül bu konuda çok iyi rehber. Yanınızda, kesenizde taşımanızı, gerekirse suyunu, şerbetini yapıp içmenizi tavsiye ederim.

Şimdilik elinizde yağı varsa koklayabilirsiniz. Suyunu içebilirsiniz, gül suyu içebilirsiniz. İçilebilir gül suyu satan güzel yerler var. Oradan alıp gül suyunu günde 8-9 damla içebilirsiniz. Bardakla değil de genellikle 7 damla kullanıyorduk biz. 9 damla ya da 21 damla da olabilir. Ben 9 damlayı tavsiye ederim suyunu. 

Yağını değil, çok ağırdır. 1 damla damlatın 1 litreye dağılır. Yağını çok kullanmanızı tavsiye etmem, karaciğeri yorabiliyor yoğunluğu. Suyu gayet güvenlidir.

Tüm yaşamınızı kalp merkezinde yaşasaydınız nasıl bir yaşamınız olurdu? Tanık olun. Kalpten hiç ayrılmadan yaşasaydınız nasıl bir yaşamınız olurdu, tanık olun. Tanık olmak yaratır.

Kurs Önizlemeleri

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın