Hava Elementi Uyumlanma Seremonisi ve Rehberlik

Hava Elementi Uyumlanma Seremonisi ve Rehberlik

Derin ve ağır nefesler alın. Hava elementini içinize çekin. Kalbinize doğru havanın dolduğunu ve kalpten dışarıya doğru verdiğinizi izleyin.  Nefesiniz yavaşladıkça daha fazla rahatlıyor ve gevşiyorsunuz. Nefesinizle beraber varlığınıza huzur ve dinginlik, berraklık aksın. Zihniniz tamamıyla berraklaşsın. Düşüncelerinizdeki tüm bulutlar nefesinizle beraber dağılsın.

Şimdi bulutları daha da dağıtmak için tüm kaslarımızı gevşeteceğiz. Tepe bölgenizdeki kasları gevşetin. Tepe bölgenizdeki tüm kaslar gevşesin. Tüm gerginlikler tepe bölgenizden aksın ve gitsin. Alın kaslarınızı gevşetin. Alnınızdaki tüm gerginliklerin akıp gittiğini görün. Yüz kaslarınız tamamıyla gevşesin. Yüz kaslarınızdaki tüm gerginliğin tamamıyla gevşediğini akıp gittiğini görün.

Kaslarını ve Hava Elementi

Çene kaslarınızı gevşetin. Çene kaslarınız, çene bölgenizdeki tüm kaslar gevşiyor. Tüm gerginlikler çene bölgenizden akıyor ve gidiyor. Başınızın arka bölgesindeki kasları gevşetin. Baş arkası kaslarınız tamamıyla gevşesin. Tüm gerginlikler baş bölgenizden akıp gitsinler. Boyun kaslarınızı gevşetin. Boynunuzdaki tüm gerginlikler katılıklar esneyememek, her biri boyun bölgenizden akıp gitsin.

Kol Kaslarının Gevşetmesi

Omuz kaslarınızı gevşetin. Omzunuzdaki tüm yükler düşüncelerden doğan tüm yüklerin aktığını ve gittiğini görün. Kol kaslarınızı gevşetin, kollarınız tamamıyla gevşiyor, tüm gerginlikler kollarınızdan akıyor ve gidiyor. El bileği ve el kaslarınızı gevşetin. Elleriniz, el bileğiniz, parmak uçlarınıza kadar gevşediğini hissedin. Tüm gerginlikler ellerinizden, parmaklarınızdan aksın ve gitsin. Göğüs kaslarınızı gevşetin. Göğsünüzdeki tüm gerginlik, üzüntüler, her biri keder, onlarla beraber tüm kaslarınızın gevşediğini gerginliğin akıp gittiğiniz izleyin. Bırakın akıp gitsinler.

Sırt kaslarınızı gevşetin. Sırt bölgenizdeki tüm kaslar gevşiyor. Ve tüm gerginlikler akıyor ve gidiyor. Karın kaslarınızı gevşetin. Karın kaslarınız tamamıyla gevşiyor, tüm gerginlikler karın bölgenizden tamamen akıyor ve gidiyor. Bel kaslarınızı gevşetin. Belinizdeki tüm gerginliklerin, tüm sıkışmışlıkların akıp gittiğini hissedin. Kalça kaslarınızı gevşetin. Kalça kaslarınız tamamıyla gevşesin. Baldırlarınızla beraber kalça kaslarınızın ve baldırlarınızın tamamıyla gevşediğini, gerginliklerin akıp gittiğini görün.

Bacak Kaslarını Gevşemesi

Bacak kaslarınız gevşesin. Bacaklarınız tamamıyla gevşiyor, tüm gerginlikler bacaklarınızdan akıyor ve gidiyor. Ayak bileğiniz, ayak kaslarınız, parmak uçlarınıza kadar ayağınızın gevşediğini, ayaklarınızdan tüm gerginliklerin akıp toprağa gittiğini görün.

Bedeninizi tamamıyla bir gevşeme dalgası sarıyor. Tepeden tırnağa, saç telinden ayak parmağınıza kadar gevşiyorsunuz. Bedeninizde nerede bir gerginlik var? Oraya gidin, oradaki kasların gevşediğini izleyin. Bedeniniz sizi takip edecektir.

Cennet ve Koku

Etrafınıza bakın, güzellikleri seyredin, kokuları alın. Öyle güzel kokular var ki, belki bunlar duymadığınız kokular. Sizi cezbediyor, bir nefes çekiyorsunuz içinize oradayken, çekin… Bitkilerin, ağaçların, hayvanların, cennetin muhteşem kokusu. Cennetinizde gezin. Önünüze patika bir yol çıkacak. O patika yoldan ilerleyin.

Patika yoldan ilerlerken her şeyi hissedin. Bilincinizde bütün görüntüleri kaydedin.

Elemental Aleme Açılan Kapılar

Her biri size bir şey anlatıyor. Tüm görüntüler, ağaçlar size bir şey söylüyorlar. Sadece izleyin, tanık olun. Yürüyerek içsel tapınağınızın merkezine doğru ilerleyin. İçsel tapınağınızın merkezi açık bir alanda. Büyük, geniş, uçsuz bucaksız bir ovaya doğru geliyorsunuz. İçsel tapınağınızın merkezi burası.

Şimdi etrafınızda 4 tane kapı beliriyor. Bu 4 kapı, her biri bir elemental aleme açılan kapılar. Bu kapılardan biri hava elementine açılıyor. Bu kapıyı bulun. Bu kapının üzerinde bir hava elementi sembolü olabilir ya da hava elementinin renginde olabilir. Kapıyı bulun ve önünde durun.

Hava Elementi

Ve hava elementi alemine girme ve uyumlanma niyetinizi belirtin. Hava alemine girmeye niyet ediyorum. Dediğiniz anda kapı birden bir rüzgarla açılıyor önünüzde. İçeri girin, içeri girdiğiniz anda kapı ağır ağır kapanıyor ve rüzgarla yine. Şu an bedeninizin etrafından hafif rüzgarlar, meltemler esiyor. Hava aleminde yürümeye başlayın.

Rüzgar ve Sükûnet

Etrafınızdaki dönen rüzgarı, bedeninizi okşayan, dönen rüzgarı hissedin. Cildinizde dans eden rüzgar etrafınızda. Yavaş yavaş dönen rüzgardan tornadolara kadar bir çok rüzgarla tanışıyorsunuz orada. Burası hava alemi. 

Hissedin rüzgarın güzelliğini ve gücünü. Bir yandan rüzgarın etrafınızda dönen rüzgarı hissederken bir yandan rüzgarın tam merkezinde, hortumun tam merkezinde sessiz bir yer var, onu hissedin. Ve şimdi bir ışıktan bir rüzgardan oluşan tünelin içine giriyorsunuz. Hava alemine açılan kapı rüzgar aklına doğru. Şu an dönen bir rüzgarın oluşturduğu bir tünelin içindesiniz, ilerleyin. Yine o dönen rüzgarın merkezindeki sükuneti hissedin.

Sakinliği, huzuru, fırtınanın gözündeki huzur gibi.

Hava Alemi Bilincin Beraklaşması

Tünelin derinliklerine indiğinizde siz tamamen kendinizi hava alemine doğru ilerlediğinizin hissini yaşıyorsunuz. Bilinciniz tamamen berraklaştı. Bu hava tüneli sizi bir dağın tepesine doğru çıkarıyor. Bırakın bu hava elementinin ışığı, gücü, rüzgarı, sizin bir dağın tepesine ulaştırsın. Sisli bir dağın tepesi burası. Ve sislerin arasından bir ışık geliyor. Bu ışık çok parlak ve hissediyorsunuz. Sislerin arasından gelen o ışığa doğru yürüyün. Burası Sylphlerin mekanı. Burası kanatlı hava perilerinin mekanı. Burası kuşların mekanı. Etrafınızda bir çok kuş dönüp dolanıyor çember halinde. Size hoş geldiniz diyorlar, hava halkına, hava alemine, hava mekanına.

Ve sislerin arasından o muhteşem ışığın geldiği yöne doğru yürürken hava rehberiniz belirmeye başlıyor. O ışık sizin hava aleminizde sizi uyulmayacak, sizi inisiye edecek rehberiniz. Bu bir erk hayvanı olabilir. Bir elemental olabilir, önceden düşünmeyin, sadece görüntülerin size belirmesine izin verin.

Hava Alemi Rehberi

Şimdi hava aleminin rehberinin önündesiniz. Bu rehberin önündeyken sanki düşünceleriniz çalışmıyor gibi. Kafanız tamamıyla boş, berrak bir bilinç. Berrak bir zihindesiniz. Öyle güzel kanatları, öyle güzel pelerini var ki bu rehberin! Bütün bilincinizdeki bulutları tamamen temizliyor. Sadece izleyin rehberinizin kim olduğunun belirmesini bekleyin. Ve ona şu niyeti yapın: Hava aleminin Yaradan’dan gelen ışığına, Yaradan’dan gelen bilgeliğine uyumlanmaya niyet ediyorum. Ve kendinizi rehberin kollarına bırakın.

Şimdi etrafınızda flütler, bansuriler çalıyor. Uyulmama yapılırken usta nefesini kullanıyor. Usta nefesiyle uyulmuyor sizi. Huuhhh fuuuuuuuuuuuuuuu. (rüzgar sesi)

Huhuuuu huuuuuvvyuuuu huvaaa aaaaaaa

Hava üstadınız etrafınızda rüzgar gibi dönerek uyulmamasını yapıyor. Aynı zamanda hava halkıyla hava elemantelleriyle tüm havanın unsurlarıyla beraber. Bedeninizin her bir noktasına hava elementinin bilgeliği ekiliyor uyulmamayla. İçinize çektiğiniz havayla tepeden tırnağa havanın gücüne ve bilgeliğine uyumlanıyorsunuz. Berraklığına, keskin zihnine, yaratma gücüne düşünceye, odaklanmaya, bilgeliğe.

Uyumlanma

Uyumlanma seremonisi tamamlanırken etrafınızda dönen kuşlar size selam veriyorlar, Selma olsun diyorlar. Siz de selam verin onlara. Ve uyumlamayı gerçekleştiren rehberinize. Yaradan’a, elementallere, erk hayvanınıza teşekkür edin, onurlandırın. Bu hoş geldin ve uyumlama seremonisi için teşekkür edin onlara. Onların sevgi dolu halleriyle içinizi doldurun.

Ve uyumlama tamamlanırken hava aleminin rehberi ve aynı zamanda hava elementalleri ve erkleri, sizinle beraber hava kapısına kadar eşlik ediyor. Sizi uğurlamak için yanınızda geliyorlar. Buraya geldiğiniz rüzgar tünelinin içinden geçin. Artık etrafınızda rehberleriniz size hizmet eden elementaller var. Bilinciniz daha berrak ve fırtınanın merkezindeki sükûnet gibi. Sakinsiniz.

Hava Elementi Sukünet

Rüzgar tünelinin diğer tarafından çıktınız ve hava elementinin girişindesiniz. Etrafınızda yine rüzgarlar, meltemler esiyor. Ama siz bu rüzgârın içinde sükunet halindesiniz. Sakin, berrak zihin.

Ve tekrar buraya kadar sizi getiren rehberleriniz, erklerinize ve hava elementi halkına teşekkür edin, selam verin, onurlandırın. Tekrar hava aleminin kapısından kalbinizin tapınağına çıkın. Şu an içsel tapınağınızın atlarının önündesiniz.

Ve tekrar patika yoldan yürüyerek kalbinizin tapınağına indiğiniz o geçit kapısına doğru yürüyün. Hava aleminin kokusunu içinize çekerek. Bu geçidin altında durduğunuz anda bu geçit bu sefer sizi bir vakum gibi yukarı çekiyor. Bu sefer tavşan deliğinden yukarı doğru döne döne çıkıyorsunuz. Döne döne hızla. Şu anda yaşam ağacının önündesiniz. Yaşam ağacınıza teşekkür edin, sizin içsel tapınağınıza taşıdığı için. Ve onurlandırdıktan sonra tekrar buraya bedeninize dönün.

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin