Simyada İlahi Yasalar

3.İlahi YASA Çekim Yasası

  1. Çekim Yasası / Law of Attraction

Law of attraction da şunu söylüyor; biraz daha bunu somut hale getirirsek, aslında her şey tek bir yasanın aşağıya doğru inmiş hali. Yani her bir yasa bir sonraki yasanın ana sebebi ya da bütün yasaların ana sebebi en üstteki yasa. Aslında hepsi ondan çıkıyor. Birbirinin biraz daha somutlaşmış hali. As above so below çok somut değil. Bunu görebilmek için belki üstatlık gerekiyor. As within so without biraz daha gözlemlenebilir.

Hangi titreşimdeyseniz onu kendinize çekersiniz;
Law of attraction bir tık daha gözlemlenebilir. Çünkü bu yasa şunu söylüyor; hangi frekansta iseniz o frekanstaki varlıklar, alemler, durumlar, olaylar sizin alanınızda yaratılır ya da buna çekim yasası da deniliyor başka bir ifadesiyle. Hangi titreşimde iseniz o olaylar, durumlar yaşamınızda yaratılır ve çekmiş olursunuz. Ben çekme sözcüğünü değil de aslında onu yarattığınız da bildirmek istiyorum. Yani titreşimlerimizle yaratıyoruz aynı zamanda.

Örnek veriyorum; biz dış dünyadaki olaylar ve durumlarla titreşimimizi her zaman eş olarak görüyoruz. Mesela bazı insanlar etrafınızdan girmeye başlıyorlar siz titreşiminizi yükselttikçe. Mesela yeni insanlar geliyor etrafınıza ve onlar tesadüf eseri ki sizin ilgilendiğiniz alanlarla ilgileniyorlar. Bu tesadüf değil, çünkü siz titreşiminizi değiştirdikçe ya etrafınızdaki insanlar değişiyor ya da değişemeyecek olan insanlar bir şekilde yaşamdan çekilip başka insanlar geliyor hayatınıza.

Hangi titreşimde iseniz bu titreşimi belirleyen ne bu arada? Haliniz.
Ne o? Yani mutlu iseniz mutluluğu oluşturacak olaylar, insanlar gelir. Mutluluk titreşimindeyseniz frekans olarak. Neşe titreşiminde iseniz ona göre insanlar geliyor. Huzur titreşimindeyseniz ona göre insanlar geliyor ya da yaratılıyor, ona göre olaylar, durumlar, işler ya da öfkeliyseniz ona göre bir yaşam alanı.

Hiç beklemediğiniz yerden hediyeler gelir;
Belki bunu test etmişsinizdir. Bu biraz daha gözlemlenebilir. Mesela canınız biraz sıkkın olur, öfkelenirsiniz. Sabah kalktınız, bir tarafınızdan kalktınız, o gün işlerin hepsi ters gider. Dersiniz ki; şu da böyle oldu. Markete gidersiniz, bir şey alacaksınız, cüzdanınızı evde unutmuşsunuz. Gelirken araba bozulur. İşyerinize gelirsiniz bir sürü şey oldu zaten, orada aksilik çıkar vs. Aslında bir titreşim, dış dünyada olaylar silsilesini yaratır genellikle. Tam tersine gerçekte güçlü bir titreşimdeki bir gününüzdesinizdir. Kendiliğinden olaylar olur, güzellikler gerçekleşir.

Çekim yasası daha gözlemlenebilir bir yasa;
Test edebilirsiniz. As above so below’u test etmek belki de ölümsüzlüğü gerektirebilir. Çünkü Tanrı gibi olmak ya da O’nun gibi olmak o zaman as above so below’u tam olarak idrak etmiş oluyoruz. As within so without’u biraz daha ama law of attractionu rahat test edebilirsiniz.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın