Tarot Ters Düz Nasıl Anlaşılır ve Yorumlanır

Ters Tarot Kartları

Tarot kartlarını karıştırdığınızda, genellikle farklı yönlere bakarlar. Ters çevrilmiş kartlar ve sundukları şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazırsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Tüm yaşam enerjidir – yaşamımızın kalıplarını oluşturmak için karışan güç akımlarıdır. 
Her tarot kartı belirli bir enerjiyi sembolize eder ve bir tarot okuması bir durumu oluşturan kolektif enerjileri gösterir. Bir okuma yaptığınızda, eylemleriniz ve niyetleriniz bir resim oluşturmak için anın enerjilerini kartlarla hizalar. Kartlar, siz karıştırıp keserken, etrafınızdaki ve çevrenizdeki enerji akımlarını yakalar.

Herhangi bir anda, bu enerjiler farklı seviyelerde olacaktır. Bazıları güçlü olacak, diğerleri daha az. Bazıları hayatınıza yeni girecek, bazıları ise uzaklaşacak. Bu enerjileri nasıl kullandığınız, durumunuzu etkileyen tüm faktörlere bağlıdır.

Bir kart düz olduğunda, enerjisi tezahür etmekte serbesttir. Nitelikleri mevcuttur ve aktiftir. Bir kart ters çevrildiğinde, enerjisi tam olarak gelişmez. Erken aşamalarında veya güç kaybediyor olabilir. Eksik veya mevcut olmayabilir. Kartın nitelikleri, en azından potansiyel olarak mevcuttur, ancak tam olarak ifade edilemezler.

Güneş’in enerjisi tam da hayal ettiğiniz şeydir- genişleyici ve aydınlatıcı . 
Düz bir Güneş, canlılık enerjisinin açıkça mevcut olduğunu gösterir. Kendinden emin ve başarılı hissediyorsun. Şimdi parlama şansın. 

Ters çevrilmiş bir Güneş, aynı enerjinin mevcut olduğunu, ancak daha düşük bir seviyede olduğunu gösterir. Canlılık bir şekilde azalır veya sınırlandırılır. Düşük moral veya coşku hissedebilirsiniz. Hayal kırıklığına uğramış bir büyüklük arzunuz olabilir. Başarı istiyorsun ama bir şey seni engelliyor.

Ters İmparatoriçe , bir keresinde, karısının bir çocuğu olup olmadığını bilmek isteyen bir adam için bir okumada göründü. Sanırım bir süredir bebek sahibi olmaya çalışıyorlardı. Bu kart, annelik ve doğum enerjisinin mevcut olduğunu, ancak bir şekilde bastırıldığını gösterdi. Bu hamilelik engellendi. 

Bu adama blokaj kaldırıldıktan sonra çocuk olma şansının yüksek olduğunu söylenince bu enerjiyi serbest bırakmak için bir şeyler olmuş olmalı çünkü şimdi güzel bir kız bebekleri var! 

Ters çevrilmiş bir kartı istenmeyen olarak görmek caziptir. Bu adam bir bebek istedi, bu yüzden ters İmparatoriçe tarafından cesareti kırıldı. Bir başkası aynı kartı farklı şekilde görmüş olabilir. Ters çevrilmiş kartlar kendi içlerinde olumsuz değildir. Her şey neyi başarmayı umduğunuza bağlıdır.

Kılıç Üçlü, kalp kırıklığı ve ihanetin enerjisini temsil eder. Bu kart düz ise, incitici duygular durumun bir özelliğidir. Ters ise, onlar da mevcuttur, ancak azaltılmıştır. Belki acı veren bir bölümün yoğunluğu azalıyor ya da yalnız hissediyorsunuz, ama sadece biraz. Ters Üçlü Kılıç, düz olandan daha hoştur, ancak yine de bir uyarı işaretidir. 

Hoş olmayan bir kartın ortaya çıkması, enerjisinin bir şekilde mevcut olduğu anlamına gelir.

Bazen, yüksek düzeyde bir enerji deneyimlediğinize inandığınız halde, bir kart tersine çevrilir. Bu durumda, tersine dönüş, bu enerjinin düşündüğünüz kadar güçlü olmayabileceğini ima eder.

Yapmak istemediğiniz bir şeyi yapmak için baskı altında olduğunuzla ilgili bir okumada Yedi Değnek’i ters çektiniz. Bu kart meydan okumayı temsil eder. İradenize karşı itildiğiniz için, muhtemelen bu durumda kendinizi oldukça meydan okuyan hissediyorsunuz. Ters Değnek Yedilisi, aslında karışık duygulara sahip olabileceğinizi gösteriyor. Belki de meydan okumanız düşündüğünüzden daha azdır veya meydan okumanızı dıştan gösterme konusunda gerginsiniz.

Ters çevrilmiş bir kartın anlamı;
Bu anlamda İmparator , tahtından devrilen güçlü bir otorite figürünü tersine çevirebilirdi. İmparator kelimenin tam anlamıyla baş aşağı çevrildi. 
Ters çevrilmiş Değnek Onlusu, size ağır sorumluluklardan kurtulmanızı hatırlatabilir. Bu tür anlamların bu kadar sıklıkla geçerli olması şaşırtıcıdır, ancak onları zorlayamazsınız. Gerektiğinde ortaya çıkma eğilimindedirler.

Ters çevrilmiş kartlar içeren çiftler oluşturabilirsiniz. İşte bir örnek:

Güneş ve Ay , netlik alanında kalıcı bir karşıt çifttir – Güneş aydınlanmadır, Ay bilinç bulanıklığı kargaşadır. Bir okumada, ters çevrilmiş Güneş/düz Ay, şu anda belirsizliğin yüksek olduğunu (Ay) gösterebilir, ancak daha net bir tohum vardır (Güneş ters). 

Bu enerji duruma girmiştir, ancak tam olarak gelişmemiştir.

Bir okumada ters ve düz kartların oranına bakmak yararlıdır. Birçok kart düz olduğunda, tüm enerjileriniz özgürce ve güçlü bir şekilde ifade edilir. 

Genel durum iyi gelişmiştir ve amacınız açıktır. Birçok kart ters çevrildiğinde, enerjileriniz düşük olur ve durum net olarak tanımlanmaz. Yönden yoksun olabilir veya engellenmiş, cesareti kırılmış ve kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Değişimin muhtemel olduğu, tepetaklak bir durumda olabilirsiniz. Enerjiler iyi gelişmediğinden, yeni yönlere gitmekte özgürdürler.

Ters kartları kullanmayı denemenizi tavsiye ederim. Kendinizi hazır hissettiğinizde, bunları kullanma niyetinizi yüksek sesle söyleyin. “Tarot okumalarımda ters kartları yorumlamaya karar verdim” diyebilirsiniz. 

Bu şekilde, kararınızı inançla kabul etmiş olursunuz. Bir süre sonra, ters çevrilmiş kartları kullanmayı sevdiğinize karar verirseniz, bunları kalıcı olarak uygulamanıza ekleyin. Değilse, bırak gitsinler. İleri geri geçiş yapmak kafa karıştırıcı olabileceğinden, şu ya da bu şekilde karar vermek daha iyidir.

Hayat sürekli bir enerji akışıdır- Ruh ‘un rehberliğinde muhteşem bir dans. Bu akışı anladığımızda ve onunla yaratıcı bir şekilde hareket ettiğimizde, her şey mümkün. Enerjiyi bilinçli olarak yönlendirebilir veya bizi istediği yere götürmesine izin verebiliriz. Her iki durumda da, ters çevrilmiş kartlar, kendi hayatınızdaki enerji oyununu takdir etmenize yardımcı olacak bir okumaya ekstra bir boyut katar.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın