İyileştirici ses ve nefes

Sosyal medyada paylaş

GECE VAKTİ BAKIMI

Bu, nefes terapilerinin en eski biçimlerinden biridir. Muhtemelen dahiyane bir yöntem olduğundan artık daha iyi bilinir olmaya başlamıştır. Ana fikir belli seslerin belli organlara ve buradan geçen meridyenlere karşılık geldiğidir. Kulağa garip gelebilir ve böyle hissettirebilir de fakat ben bu yöntemin dönüştürücü gücünü bizzat tecrübe ettim.

Eğer yapabiliyorsanız bunu her gün, özellikle de uyuma sorununuz varsa yatağa geçmeden önce yapın. Ses seviyesini çevrenize göre ayarlayabilirsiniz. Eğer yüksek sesler çıkarmanın sizi daha da rahatlattığını düşünüyorsanız bunu kimsenin duymayacağı bir yerde yapmaya değebilir. 

Öte yandan bunları gerçekten kısık sesle, neredeyse fısıldayarak yapmanın bile uzun vadede iyi sonuçları olacaktır.

Üzerinde durduğunuz her organ Çin tıbbında “ana organ” sayılır, yani bunlar vücudumuzdaki diğer organları ve sistemleri kontrol eder. 

Altında yatan fikir şudur; ana organlarınızı mutlu ve sağlıklı tutarsanız dengede kalırsınız.

Nefesinizi uzun uzun verirken sesi de çıkarın. Bunu yaparken sese karşılık gelen organı ya da organın bulunduğu bölgeyi düşünün. Buraya mutlu, pozitif hisler yollayın ve eskimiş, kötü enerjinin sis misali dağıldığını hayal edin. Her organ için bunu beş kere tekrarlayın. İdeal sonuç için üç set yapın.

  1. Ciğerleriniz için ssssssss.
  2. Böbrekleriniz için çhuuuuuuu.
  3. Karaciğeriniz için şşşşhiii
  4. Kalbiniz ve ince bağırsağınız için haaaaaaa.
  5. Mideniz, dalağınız ve pankreasınız için chuuuuuuu.

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: