2020 Kalp Yılı ve 4 Büyük Kapı

Sosyal medyada paylaş
  • 4 Peygamberlerin kapısı, 4 ilahi mekanizmanın, sistemin, 4 kapısı, 4 sürecin keyfini çıkarmanın kapısı. Bu yıl; bütün ilahi yolculuğun keyfini çıkararak, kalbinizi açmayı deneyimlediğiniz bir süreç. Çünkü 4, kalp çakra ila bağlantılı aynı zamanda. Kalp çakranın bütün hikmetleri, kabulü, sevgiyi artırır.
  • Bazen tutmak istiyoruz bazı şeyleri, korkuyoruz. Üst üste koymamızın bir sakıncası yok. Bankamızda 100 bin lira paranın durmasında bir sakınca yok. Fakat siz burada, hareket edeceğimiz bir şey varken, “Aman oraya dokunmayayım” korkusuyla bolluğu yaşamıyorsanız, sistem size bir yolla kullan onu diyor. Kullanman için geldi, sana akan kaynakları başka yerlerden de akıtabilirim. 

Bankanızdaki paranızın tamamını harcayın demiyorum, para durabilir. O orada, kaybedersem yerine başka bir şey koyamam bilinciyle durmasın. Sistem size o parayı kullandırıyor. İhtiyacınız olduğunda korkmadan kullanırsanız sistem size başka şekilde haber vermek durumunda kalmaz.

  • Dış dünyada gördüğümüz sevgi, kendimize duyduğumuz sevginin yansıması. Kalbinizde bir sevgi bütünlüğü varsa o zaman dışarıya verebilirsiniz. Burada oluşmamışsa dışarıya vereceğiniz bir şey yoktur. O yüzden dışarı, insanları sevmeye çalışmayın.

Kendinizi sevdiğinizde herkese sarılmak isteyeceksiniz. Bu kendiliğinden olacak.  Dolayısıyla her sabah gözlerinizin içine bakarak kendinize seni seviyorum demenin dozajını artıralım.

  • Beden yapınız içinde 72 bin nadi var. Tek tek kaslarınız üzerine çalışmaya çalışsanız; ki kasın bir köşesinde bir duygu, ortasında başka bir duygu, kenarının başka duygu. Her birinin tek tek üzerine çalışmak için uzun uzun yıllar gerekiyor. Bu işi bedenden çözmeniz çok uzun bir yol.

Davranıştan çözmeye çalışmak; davranışla bedenin ilişkisini kurup oradan yapmak çok uzun yol. Kısa bir yol var ve bitiyor. Öbürü bitmiyor yıllar boyunca.

Akupuntur ve Kas Sistemi

Kas sonuç, duygu sebep. Duygulara çalışırsanız sonuçtan gidiyorsunuz, kasın kasılma sebebini ortadan kaldırıyorsunuz. Masajcı, akupunkturcu kasa çalışır, çözebilir. Ama duyguyu ortadan kaldırmadığınız zaman, bir süre sonra o duyguyu kaldırmadığınız için pıt diye oradan başka bir kulunç daha çıkar.

O yüzden hep ifade ediyorum. O 4 soruyu lütfen sorun kendinize. Tespit edin düşünceyi. Hangi düşünceden kaynaklanıyor? Sokakta yürüyorsunuz düşmekten korkuyorsunuz. Korku, neye karşı? Yolda yürürken düşeceğim bir yerime zarar vereceğim düşüncesinden doğan korku var, yazın onları. Bunlar az değil. Böyle çalışırsanız bir gün bitiyor. 

Yazıp kaydedip çalıştığınızda bir gün bakıyorsunuz, kaslarınız gevşiyor. Kası tutan duyguyu çözdünüz. Kasa ilaç vermediniz, kasılma sebebini kaldırdınız. Bedenden, kaslardan yola çıkarak saflaşmak da uygundur, fakat uzun bir süreç. O süreç içinde yine duygularınızla karşılaşacağınız için tekrar çalışmak durumunda kalacaksınız.

Koşulsuz Sevgi Şifalanma

4 sorunun nedeni; duyguyu, koşulsuz sevgi ve kabulle sarmak, bu duygunun varlığını kabul ediyor muyum? İkincisi de duygunun içindeki kendinizi sarmak ve ondan sonra serbest bırakma süreci.

Çoğu ruhun deneyimi, 300 geçmiş yaşamın üzerinde. Şu anda yaşadığınız yaşamda bir çok olay var. 300 yaşamda milyonlarca olay var. Kaç tane yaşamın içine girip çözmeye çalışacaksınız? Geçmiş yaşama gidip sorunu çözmede uzun iş. Ama kolayı var, şu anda sahip olduğunuz duygular ne? Geçmişte çözmediğiniz duygular. 

İyi o halde geçmişe gitmeye gerek yok. Bir tane duyguyu hallettiğinizde, geçmişten isterse 10 bin yıldır bedenimizde olsun, karmik durum olsun, bir tane duyguyu serbest bıraktığınızda zincir tamamen kırılıyor. Ne geçmişle, ne annenizle, ne de babanızla uğraşmanıza gerek kalıyor. Tek tek tespit edin, duygular üzerine çalışın.

Kurs Önizlemeleri

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın