Bir Saflaşma Defteriniz Olsun

Bir saflaşma defteriniz olmasını tavsiye ederim. Yazın oraya duygularınızı. Yanınızda taşıyın. Tespit ettiniz; yakınlarımı kaybedeceğim düşüncesinden doğan korku. Faturaları ödeyemeyeceğim düşüncesinden doğan korku /kaygı. Gelecekte ekonomik olarak zorluk çekeceğim düşüncesinden doğan kaydı. Haciz geleceği düşüncesinden doğan… Yazın hepsini, tespit edin. Bir duygu içine girdiniz, hemen fark edin.
Şu an hangi haldeyim? diye sorun. Cevabını alınca duyguyu bulun.
Neye karşı? Düşünceyi bulduk. … düşüncesinden doğan öfke / kaygı
Bu bana yararlı mı?
Bu soruyu sormanız çok önemli. Bu sorunun amacı “muhasebe”. Bir karar için içte konuşma yapmak anlamına geliyor. Bu bana yararlı mı? sorusunun yanıtı evet ya da hayır. 

Bu soruya özellikle “hayır” cevabı vermeniz önemli. Biliyor olsanız da. Bilinçaltı insanın iç alt bilinci genellikle bilgisayar gibi çalışır. Aç kapa gibi. Bir şey olduğunda kapıyı açar, bir şey olduğunda kapatır. 0 1 gibi. Bütün bilgisayar programları 0,1 lerden oluşur. Evet, hayır; yin, yang gibi. Bilinçaltınızda bu bana yararlı mı sorusuna hayır cevabı vereceğinizi biliyor olsanız da yararlı olmadığını; siz kime yapıyorsunuz çalışmayı? Ruhunuza yapmıyorsunuz. Öyle olduğunu düşünen, illüzyonlara kapılmış olan zihninize, bilincinize ya da nefsinize, egonuza yapıyorsunuz çalışmanızı. Her şeyi bilen ilahi ruhunuza yapmıyorsunuz. 

Bu bana yararlı mı? Enerjimiz düştüğünde oluşan Yaradan’dan uzak duyguları seçtiğimiz için, onları önce saflaştıracağız. O yüzden inşallah hayır dersiniz. Evet ya da hayır deme özgürlüğünüz var. 

Şu an hangi haldeyim? Korkuyorum.

Neye karşı? Yakınlarımı kaybedeceğim düşüncesi var. Yakınlarımı kaybedeceğim düşüncesinden doğan korku. Tespit ettim.

Bu bana yararlı mı? bu soruyu sorduğunuzda özellikle 3 şeye odaklanmanızı istiyorum. 1.Bedenime yararlı mı?
Hiçbir “negatif” duygunun bedene yararlı olduğu tespit edilmedi. Öfke karaciğerinizi yangın yerine çevirir. Eskiden inme hastalığı deniyordu ya, çok üzüntüsü olanlara. Verem oluyordu. Tertemiz, madde kullanmayan bir kişi verem olur 5 gün içinde, Türk filmlerine konu olur ya. Neden? Üzüntü akciğer ilişkisi. Önce onu düşünün. Bu bana yararlı mı? diye evet hayır derken onu düşünün. Bedeninize ışıktan, Yaradan’dan uzak, düşük titreşimli duygular bedeninize zarar verir.

2.Şu an ben bunu yaratıyorum.
Çünkü yakınlarınızı kaybetmekten duyduğunuz korku, sevdiklerinizin sizden uzaklaşmasının ana sebebidir. Sevdikleriniz sizden kaçıyor uzaklaşıyor sizinle yanyana durmak istemiyorsa nedeni kaybetme korkusundan dolayı onları sıkmanızdır. Aman başına bir şey gelmesin! diyorsunuz. Biraz az görüşelim diyor. Çünkü hayatlarına müdahale ediyorsunuz artık kaybetme korkusundan dolayı. Bu duygu etrafınızdaki insanlara da faydalı değil. 

Mesela, sürekli para kaybetmekten korkuyorsunuz. Bir gün onu yaratacaksınız. Siz neyi düşünüyorsanız onu yaratıyorsunuz ya duygular yaratıyor ya, ne ekiyorsanız o gerçekleşiyor ya, o duyguyu oluşturacak şeyler yaratıyor. Bir bakıyorsunuz her şeyi ödüyorsunuz ama faturaları ödeyemiyorsunuz. Kaygınız var çünkü. “Borcumu ödeyemeyeceğim” düşüncesi. Arkada suçluluk var. İlahi Varlığınız temizlemek için önce bu durumu yaşatıyor ki burdan suçluluk duyma. Devletler bile borçlanabiliyor bazen. Suçluluğu kaldırırsan borçlarını da rahat ödersin. Sırf bunun için bu durumu yaratabiliyorsunuz. Bakın duygular aynı zamanda geleceği de yaratıyor. Korkunuzu yarattığınızı düşünün. Hemen hayır diyeceksiniz bu soruya. Korktuğunuzun yaratıldığını, başınıza geldiğini düşünün, hemen hayır diyeceksiniz. Öfkelendiğiniz şeyin öfkelendiğiniz şeyler yarattığını. 

Olumlu olmayan duygular yararlı değil mi? Aynen öyle. Bazen insanlar korku yaşamamı sağlıyor sanıyor. Yooo yaşamanızı sağlamıyor. “Hayatta tutuyor beni öfke” diye düşünüyor olabilirsiniz. Hayır! Yaşam veren değil yaşam götüren duygular bunlar. 

Bu bana yararlı mı sorusuna hayır dersek devam edelim. 

Bunu seçiyor muyum? 

  1. soru; bunu seçiyor muyum? Anlatması uzun sürüyor ama çalışmayı yapması bu kadar uzun sürmüyor. Sorunun altındaki hikmetler üzerinde duruyorum. Bunun cevabı da bu arada evet ya da hayır. Herhalde yararlı olmayan bir şeyi seçmezsiniz inşallah. Bu soruyu sormak ve hayır demek de önemli! 

Bu çalışmada 4 soru olmasının bir nedeni var. 4 makamdan geçiriyorsunuz bilincinizi.

  • Şu an hangi haldeyim? Duyguyu tespit ettik.
  • Neye karşı? Altındaki düşünceyi tespit ettik. …. Düşüncesinden doğan …
  • Bu bana yararlı mı? Hayır
  • Bunu seçiyor muyum? Hayır

Bir şeyi seçmiyorsanız seçimimizi bildirmek lazım. Hiçbir zaman enerjide boşluk olmadığından duygu başka bir duyguya geçer. Halden hale geçersiniz. O yüzden halinizi bildirmenizi tavsiye ediyorum. Hangi halinizi bildireceksiniz? 

Öfkeliyim diyen kim? Yaradan’dan gelen ruhunuz mu? Değil. Zihniniz. Kandırıldığını düşünen kim? Yaradan değil herhalde. İçinizdeki İlahi Kudret değil. Yakınlarını kaybedeceğiniz düşünmüyordur herhalde Yaradan. Kim o? İçinizde düşünen zihniniz. İlahi gerçek varlığınız böyle düşünmüyor. O’nun sözünü söylememiz gerekiyor sonunda. Seçimimizi bildireceğiz ama seçimimizi ben bunu istiyorum şeklinde değil. Çünkü biz ne yaptık? Önce metali bulduk; Yaradan’dan uzak yanımız. Ayrıntısını bulduk, metali tespit ettik. Sonra seçimimizi bildirdik. Şimdi metali altına dönüştürmek için içsel simyayı keşfetme zamanı…

Melek Öztürk

Kitaplarıma Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ..

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın