Ezoterik İlimlerde Sır – 3.Ders

Ezoterik İlimler Online Kursumuzun 3. dersindeyiz. Eğer Ezoterik ilimlerde 2. dersi izlemediyseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Geçmişte sır konusunda gizlilik yasası vardı. Çalışma yapanların hepsi buna uymak zorundaydı. Gizli tutmazsa kişisel inisiyasyonun gücünü bozacağından bahsedilirdi.

Ledûn çalışmalarında sır önemli. Terimler derin. Konuşurken daha sembolik dil kullanılıyor. Ağır bir dil. Daha 1. bölümdeyiz, sıradan Dünya dili değil.

Sır olmasının 1. nedeni; söylediğimiz kavramların insanlar tarafından yanlış anlaşılacağı. Geçmişte saklamalarının sebebi buydu.

Ezoterik yolda ilerleme arzusunda olanların, herkesten ve her şeyden rehberliği; yoldayken her yerden bilgi alıyor; çiçekten, kuştan. Kişi bilgileri yolda başkalarıyla paylaşabilir. Simyadaki Kabalistik bilgileri yayma sakıncası yoktur.

İnsiyatik bilgiler, deneyime dayalı bilgiler, inisiyasyonun getirdiği deneyim anlatılamıyor. Sır olan burası.  Bir şeyi deneyimlediğinizde neye ulaşacağınız söylenmezdi. Sizin deneyimlemeniz için. Bazı sorularınıza cevap alamazsanız sebebi sizin deneyimlemeniz için.

Sır şu: kişi bir şeye deneyimle ulaşacaksa ve o deneyim onun kendisini algılamasını, o gücü kazanmasını sağlayacaksa o kişiye söylenmiyor.

Telepati kurabildiğini göstermek değil, telepati yapabileceğini ifade etmek seçim. Kişiye geçmiş yaşamlarında şu şu olduğunu göstermek değil, onun geçmiş yaşamlarını görmesine çalışmakbu. Her şeyi sorup hazır cevap talep edenin, algısını geciktiriyoruz. Aslında ulaşabilir o kişi. Rehber kendine bağlamaz kişiyi. Yolu yürüyecek bilgi ve yöntemleri verir, kişinin kendisini bulmasını sağlar. Bazı yerlerde rehberin ağzını kapaması gerekir. Akıl ötesi bilgi, kelimelerle anlatılamıyor. Ulaşılacak şeyi değil, nasıl ulaşacağını söylemek, kendi yolculuğuna bırakmak önemli. Örtüyü başkası için kaldırmıyoruz. Perdeyi nasıl aralayacağın gösterilir. Asıl iş; sizin bariyerlerinizi kaldırmanızı öğrenmenizdir. 

Yöntemi anlatmada sıkıntı yok, sonunda kazandıklarımız olur. Deneyim içinde yaşadıklarımızı paylaşmamızda fayda var!

Ezoterik ilimler online kurs burada son bulmuştur. Umarım katkısı yaşamınız bütününe olur. Dilerseniz Ruh eşi bulma ve Ruh eşi kavramı – 1.Dersine online kurs olarak başlayabilirsiniz. Başlamak için hemen buraya Tıklayınız.

Melek Aybilge Öztürk
Remkod-Rehber Eğitim Merkezi

Kurs Önizlemeleri

Şu yazılarda hoşunuza gidebilir...

Bir Cevap Yazın