Ledûn İlminde İnisiyasyon: Süper Bilinçle Bağlantı ve Bariyerleri Kaldırma

Ledûn İlminde İnisiyasyon: Süper Bilinçle Bağlantı ve Bariyerleri Kaldırma

Oluşum kökeni, Mutlak Olan her şeyin özü. Mutlak Olan’ın  özü de insanın kaynağıdır. Ledûn, ezoterik-batınî ilimlere giriyor. Ledûn, Rab katından demek. Rab katından bilgiler. Ledûn’un farkı; inisiyatik, herkese verilmeyen bilgiler. Ezoterik ilimlerin içinde gizli olan, sadece inisiyasyonla verilen, ilahi sistemden gelen bilgileri içeren.

Biz hiçlikten var etmek için buradayız. İnsan, aşağı doğru düşüyor, en son aşaması nadir inisiyasyonu. Bundan sonra kişi tekrar yükselmeye başlıyor.  İnişte ruhsal olarak titreşim düşürülür, maddeye inene dek düşürülür. En son, en düşük titreşimdeyken dönüş başlar yukarı. Varoluştaki iniş çıkış süreci budur. Önce involüsyon aşağı iniş; sonra evolüsyon. Bunların aşamaları var.

Yukarıdan aşağıya doğru güçlerin hiyerarşisi; oluş, bilinç, yaşam ve madde. Oluş, hiçlikten çıkıp bilinci oluşturuyor. Bilinç tekamül alanı olarak yaşamı yaratıyor. Yaşam da deneyim alanı olarak maddeyi yaratıyor.

Ezoterik İlimlerde nadir inisiyasyonu; en alt kademeye indiğimiz zaman olduğu için, genellikle çöküşlerden sonra, hastalık, maddi çöküntü, ruhsal çöküş. Bu tür durumlardan sonra içe dönüş başlıyor, başka türlü işin içinden çıkılmıyor. Kişi gerçek deneyimsel kesinlik içeren öğretilere dönmek istiyor. İçsel yolculuğuna başlıyor.

Fiziksel Bilinç / Süper Bilinç

Fiziksel bilinç, normal bilinç. Süper bilinç, bilinçsiz yanımız. Psikoloji bilinçsiz olanı bilinçaltı olarak algılıyor. Oysa ki bilinçsiz yanımız bizim, ruhsal, süper bilinçle bağlantıda olan yanımız. Çünkü çoğu zaman süper bilinçle bağlantıda olduğumuzda bilinçsiz bir şekilde bir şey yapıyoruz. Örneğin; bilinçsizce bir yola girersiniz, tam da gitmeniz gereken yoldur. Bilinçsiz yanımız, süper bilinçle sürekli bağlantıda olan yanımız.

İnisiyasyon Nedir?

İnsanın bariyerleri var. Görmeye, duymaya engel olan. Hangi ezoterik yolda olursanız olun bu bariyerleri kaldırmak zorundasınız. Çünkü derin ilimlerde bu bariyerleri kaldırmak üzerine çalışılır. İnisiyasyon; önce kişinin bu içsel bariyerlerini görmesini sağlamak daha sonra da o bariyerleri kaldırıp tekrar süper bilinçle bağlantı kurmasını sağlamaya deniyor.

Ledûn İlminde inisiyasyonun farklı tanımlarından biri; Akıl

Akıl bir engel değil, yolumuzda araç. Araç yerine güç olduğu zaman engel oluyor. Örneğin; numerolojiyi oturup ezberleyebilirsiniz, böyle anlatabilirsiniz. Bu insanları inisiye etmemizi engeller. Bariyerleri kaldırmamızı engeller. Sadece bilgiyi aktarırız.

Eğer akılı sadece öğrenmek için bir araç olarak kullanırsak o zaman öğrendiğimizin ruhsal mekanizmasıyla bağlantıda olup onu aktarmaya, hatta kişiyi inisiye etmeye başlarsınız. Bu da bariyerleri kaldırmayı sağlar. Aklın dili ile süper bilincin dili aynı değil.

Aklın dili kelimeler, süper bilincin dili semboller. Bir sembol yazarsınız 2 saat üzerine konuşabilirsiniz. Semboller, içine büyük bilgiler sıkıştırılmış alanlar. Semboller kişinin bilincindeki bariyerleri kaldırır. Davut yıldızı sembolü; üçgen, kare, hepsinin içsel, yüksek anlamları var aynı zamanda.

Ezoterik çalışma İçin Zaman seçimi;
Gece yatmadan önce. Nedeni; duyularımızdaki bariyerleri kısmen kaldırıyoruz o dönemde. Sabah yataktan kalkınca bariyerler tekrar yükseliyor. Gece, doğal olarak çalışmaya uygun hale geliyoruz.

Not defterini 7 bölüme ayırıyoruz. Deneyimlerinizi kaydedin. Buradan şunu anlayacağız: Niye bazı günler kutsal, bazı günlerin enerjisi yüksek, bu çalışmayla anlıyoruz.

  • Pazar-Güneş
  • Pazartesi-Ay
  • Salı-Mars
  • Çarşamba günü-Merkür
  • Perşembe günü-Jüpiter
  • Cuma günü-Venüs
  • Cumartesi günü-Satürn

Gezegensel bağ var. Mesela Salı günü mars ile daha fazla bağlantı kuruyorsunuz.

İslamiyet Cuma günün niye kutsal seçiyor? Çünkü İslam’ın odaklandığı “kalp gözü”dür. Kalp gözü terimi Kuran’dan sonra gelmiş. Seçtiği renk zümrüt (türbe) yeşili. Kutsal gün Cuma, çünkü Venüs. Kalp gözünü en iyi açacağı gün. 

Bu bilinçli olarak mı yapılmış? Bilinçsiz çoğu zaman. Bilinçsiz yanınızla bağlantı kurduğunuzda size en uygun günü veriyor. Hangi günün çalışma yapmak için kutsal olduğuna siz karar vereceksiniz.

Museviler Satürn ile yoğun çalışıyorlar. Bunu bilmiyorlar bu arada. Ezoterik tarafıyla ilgilenen Kabalistler bilirler. Pazar İsa’nın temsil ettiği gün, ışık daha çok, altın sarısı. Solar pleksus güneşle bağlantılı. Güneşin sarı ışığı çok kullanılır. O açıdan Güneş gününü seçiyorlar.

Ezoterik Çalışmalarda Prensipler

Odada daha çok, mum ışığı kullanıyoruz. Çalışmaların hepsinde nefes çalışması yapılıyor. 5-5 veya 3-3 kare nefes. Tek rakam seçiyoruz, daha yüksek düzeyde etki ediyor. Nefesi 4-5 dakika yaptıktan sonra çalışmaya geçiyoruz. 

Zihinsel olarak mutlaka dinginleşiyoruz. Her çalışmada mutlaka pozitif oluyoruz. Çünkü derin çalışma yapıyoruz. Çalışmadan sonra mutlaka not alıyoruz.

Kurs Önizlemeleri

Share this content:


Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Bir Cevap Yazın

Ucretsizegitimal sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin